Ocena kierowcy - Opel Tigra I

Opel Tigra I 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Korozja
Silnik : Dużo silników jest już zajechanych
Zawieszenie : Amortyzatory nie wytrzymują na polskich drogach
Fenomenalny samochód. Mój pierwszy samochód i czuję do niego olbrzymi sentyment. Zawiódł mnie tylko raz, ale jak już pisałem wina wyłącznie pseudomechanika.
Niezłe przyśpieszenie
Problem z wrzucaniem jedynki oraz biegu wstecznego. Czasami wyskakuje
Fenomenalnie trzyma się na drodze. Na zakrętach zachowuje się jakby był przyklejony do nawierzchni. Zdecydowanie najlepszy element Opla Tigry.
Dobra widoczność zarówno z przodu jak i z tyłu.
W lecie bez klimatyzacji lub szyberdachu sie nie obejdzie. Otwarcie dwóch okien nic nie pomaga. Za to w zimie bardzo szybko się nagrzewa.
Z przodu nie ma co narzekać. Z tyłu... no cóż jest to samochód dla dwóch osób:-)
Przy wyżyszych prędkościach pojawia się halas, ale to w koncu samochod sportowy:-)
Spalanie w miescie do 8 litrow, poza miastem do 7 l/100 . Chociaz zdarzalo sie ze w miescie spalil i 10 litrow.
Choć w tej cenie możecie spotkać wiele dobrych samochód to jednak mam nadzieję że spróbujecie się chociaż raz przejechać się Tygryskiem. A wybór no cóż należy do Was..
Problemy z silnikiem ecotec. Często świeciła mi się lambda. Niestety ale mialem kiepskiego mechanika, ktory nie dosc ze nie naprawial to jeszcze psul.
Raz zepsuł mi się poważnie. Wina mechanika który na swój koszt musiał holować samochód 140 km od miejsca zamieszkania. No coz tak to jest jak sie ma do czynienia z pseudomechanikami.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

7,2