Ocena kierowcy - Opel Tigra I

EWA, 18 lat temu
Silnik 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Opel Tigra I 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Mm samochód raczej dla dzieciaków z liceum bo tak to jakoś mi nie spasował. Bardzo twarde zawieszenie nie nadające się na nasze drogi, toporne prowadzenie się , upierdliwe usterki. Auto kupiłam bo bardzo mi się podoba jego stylistyka ale szybo się go pozbyłam.
Silnik całkiem O.K ale żeby to jechało trzeba trzymać na wysokich obrotach....
U mnie źle wchodzi wsteczny i piątka.
To jest główny powód dlaczego pozbyłam się tego samochodu. Jest taki twardy że się po naszych drogach jeździć nie da :) Na koleinach samochód jeździ FATALNIE potrafi z rąk kierownice wyrwać... Autem się naprawdę przyjemnie jeździ się tylko na równych jak stół drogach a o takie w naszym kraju bardzo trudno :)
Do przodu O.K do tyłu tak sobie...
Wszystko na swoim miejscu tylko dlaczego kokpit jest taki sam jak w dostawczym Oplu Combo?????
Mam klimatyzacje więc latem jest O.K
Tu jest źle jak ktoś jest wyższy to wali głowa w słupek a z tyłu to już raczej nic nie będę pisała :(
Nie jest źle...
Jak na 1,4 mogło być lepiej.
I tu uważam że ten samochód zawiódł mnie na całej linii.. Tłumik środkowy i końcowy ciągle cos odpada to jakaś zaślepka czy półka. Zawieszenie bez przerwy coś stuka i puka. Centralny zamek raz działa raz nie, skrzynia biegów działa opornie, wystarczy wjechać w dziurę i już auto traci zbieżność, fotel pasażera przestał grzać, silnik co jakiś czas chodzi nie równo ( zawór recyrkulacji spalin) , padnięty katalizator i to wszystko wciągu roku :)
Tak jak pierdoły leciały bez przerwy tak tu jest dobrze

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

8,1