Ocena kierowcy - Opel Tigra I

pppp, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1995
Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : bardzo ciekawa kształt karoseri przy nietypowym lakierze moj akurat jest kolory apachem albo jak kto woli koniakowy przyciąga uwage ludzi
w miesiącu autkiem robie ok 3000 km ponieważ pracuje za granicą i autko mimo tego że ma 12 lat nie sprawia mi problemow. wszystko zalezy jak się o auto dba Jak dbasz tak masz
silnik 1,6 bardzo dobrze dopasowany do autka. przy wykonywaniu przeglądow i wyminie potrzebnych częsci i płynow bardzo cichy pomimo 160000 przejechanych
krotkie przełozenia ale dopasowana do samochodu o "sportowym" wyglądzie redukcja z 5 na 4 daje mu kopa przy wyprzedzaniu
wielki plus
przy ustawienu dobrze fotela lusterek wszystko widać pod warunkiem że szyby nie są zaparowane
grzeje szybko po przejechaniu jakiś 2,5km mam w atku naprawde ciepło. Klimatyzacja działa bez zarzutu
a więc.... - pasy na poczatku miałem problemy z sięganiem -bardzo przydatny schowek pasarrzera i pułka pod nim wygodna do położenia kluczy, zimą na rekawiczek, czy chociażby jakąś szmatke do przetarcia szyby, a w dłuższych podrożach na mapy -torba w siedzeniu pasażera bardzo przydatna - podręczne korytko między siedzeniami przydatne do położenia komorki żeby sie nie walała po cały autku, czy tez na drobniaki, - no niestety tu minus dla tego opelka z tyłu na kanapie 2 osoby najlepiej do 160cm i to na krotkie trasy -bardzo przydatne schowki w bagażniku
naprawde cicho w porownaniu z moim poprzednim autem w tigrze słychac tylko mruczenia silnika
- trasa przy rownej jezdzie około 5,5 l/100 (90km/h) -po miescie około 9-10 l/100 -autostrada ok 7 l/100 trase jaką robiłem ok 1500 km srednia prędkość 130-140 km/h z właczoną klimatyzacja i pełnym obciążeniem a co do cen -wymiana rozrządu 450 zł z częściami i robocizną -olej + wszystkie filtry ok 200 zł - dobre świece ok 90 zł -szczęki hamulcowe przod ok 80 zł
bardzo bogate wyposażenie jak za te pieniązki ktore za moją tigre położyłem
podswietlanie konsoli środkowej(wina poprzedniego uzytkownika)
nie miałem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 106KM 78kW [l/100km]