Ocena kierowcy - Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1

Rafał, 15 lat temu
Silnik 2.5 CDTI 146KM 107kW
Rok produkcji 2004
Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się takiej przyjemności z jazdy dostawczakiem
Naprawdę godny polecenia samochód, jeśli tylko sprawdzi się stan skrzyni to naprawdę warto brać i tylko z silnikiem 2,5 CDTI 135KM (później 146KM) bo wszystkim innym odmianom brak mocy, a mój czy załadowany czy pusty idzie naprawdę świetnie
Jak na auto dostawcze jest świetnie, silnik stworzony do tego samochodu
Na autostradę miód, ale w mieście za dużo "mieszania" tą 6 biegową skrzynią
Dobrze wybiera nierówności i nie podskakuje dlatego że z tyłu nie ma resorów piórowych jak w większości aut dostawczych, na zakrętach też w miarę pewnie, nie jest to samochód sportowy w końcu :)
Do przodu elegancko bo jest wielka szyba i się wysoko siedzi, do tyłu jeśli na lusterka to dobrze ponieważ mają po 2 lustra każde, a do tyłu na lusterko wewnętrzne przez szybkę w ścianie i tylne w drzwiach to porażka na całej linii: w szybce w ścianie grodziowej wszystko się odbija, a nie jest przyciemniona ani nic tylko całkowicie oryginalna!!
Wszystko pod ręką, przełącza się intuicyjnie
Jako że dwu osobowy furgon ze ścianą grodziową metalową to w lecie szybko chłodzi, a zimą szybko nagrzewa. Zimą super sprawa to podgrzewane fotele: naprawdę potrafią dobrze wygrzać tyłek :P. A na lato to klimatyzowany schowek przed pasażerem: jadę często w trasy po Polsce i trasa Polska - Holandia po towar raz w miesiącu to w miesiącach letnich dobrze się to spisuje, napoje są zawsze schłodzone.
Tutaj jest naprawdę dobrze z tym samochodem, miejsca w wersji na 2 osoby masa, na 3 osoby już gorzej bo szwagier ma wersję 3 osobową. Tak jak wspomniałem w 2 osobowej jest jeszcze masa miejsca przez wolna przestrzeń między kierowcą a pasażerem gdzie spokojnie można położyć coś ja np. wożę skrzynkę z katalogami z ofertą mojej firmy.
Diesel - tu się wszystko wyjaśnia, dosyć głośno chociaż jak się ktoś przyzwyczai to nic uciążliwego
jak na 2,5 litra pojemności i 135 KM to dobrze
Nie był zbyt tani ale naprawdę wart każdej złotówki
Ostatnio zauważyłem że skrzynia biegów jest mokra od oleju, mechanik zdiagnozował to jako zimering wybieraka zmiany biegów.
Nic tylko leję dobre paliwko i jadę + oczywiście okresowe wymiany części eksploatacyjnych. Chociaż w tym modelu siadają skrzynie (szwagier miał skrzynie do wymiany, podobno nie naprawialne, a używana sprawna skrzynia 3 tys zł)
Dziennik kosztów dla Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
8,1
Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1