Ocena kierowcy - Opel Zafira A

Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2005
Opel Zafira A 1.6 16V 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń
Potrzebowali tanie auto dla dwóch wózków, dla jazdy przeważnie po miastu i z minimalnymi usterkami. To auto idealnie się wpisało. Bagażnik ogromy, na urlop do Ukrainy na 2 Miesiące wzięli wszystko co było potrzebne i nie potrzebne, wszystko się zmieściło. Wiadomo zbyt piękne nie jest i osiągów nie ma co czekać. Dla tego jak dzieci podrośli kupili czegoś lepszego. To auto jak stary pies, bez rasy, nie Będziesz robić jemu zdjęć do instagrama, ale ono będę koło ciebie i będę robić to co potrzebne.
Zero dynamiku, ale i zero usterek. Wyprzedzać kogoś trochę ryzykownie. Ale żadnej złotówki do jakiekolwiek usterki nie potrzebowało.
5 biegowa, dla jazdy autostrada przydała się 6 biegowa. Wygodnie włączasz tylny bieg
Po złym ukraińskim drogam, również po dobrym polskich jak na auto tej klasy, wszystko było w miarę komfortowe
Jak powiedział mi mechanik oglądając auto pod czas sprzedaży, jak dla Opla stan bardzo dobry. Ale opel zawsze opel trochę rdzę się znajdzie.
Ma dość krótki przód, dla tego z przodu widoczność bardzo dobra. Z tyły jest gorzej, ale miałem auto z zamontowana kamerkach poprzedniego właściciela i wtedy żadnych problemów z parkowaniem. Z tylnich siedzeń widoczność bardzo dobra, dzieci zawsze z fotelika oglądali pięknie krajobrazy i byle zachwycone.
7 siedzeń, ostatnie dwa składane na płasko. Wszystko po ręka.
Wszystko działa poprawnie, i szybko się grzeje lub chłodzi.
Jedne z najlepszych aut którym kiedyś jeździłem. naprawdę dużo miejsca.
Mogło być lepiej, jak rozpędza się i masz wysokie obroty silnik przypomina wilka przy pełnym księżyce. Na dużych prędkościach dość głośno.
Normalny serwis i tyle. Spalanie około 10 Litrów. Serwis na zwykłym warsztacie bo specjalnego s wozkim profilem nie potrzebuje. Nie ma nic skomplikowanego.
Kupiłem auto za 11,000 wtedy nic lepszego z naszymi potrzebami po prostu nie było
Jeden raz uzupełniłem klime.
Nic, wszystko gra

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]