Ocena kierowcy - Opel Zafira A

Sol, 5 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2002
Opel Zafira A 1.8 16V 125KM 92kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Mam wersję z "długą" skrzynią biegów. Lepiej dopasowana do jednostki napędowej. Praktyczne wnętrze. Dużo miejsca. Pojemny bagażnik, możliwość składania i przesuwania tylnej kanapy. Przydałaby się jeszcze możliwość jej demontowania. Łatwy dostęp do żarówek.
Obecną zafirę użytkuję od 3 miesięcy. Poprzednią 1 rok. Nie mam powodów do narzekań. Duży pojemny samochód - wół roboczy. Do działalności bardzo dobry. Trzeba zwrócić uwagę na hamulce, nierówno biorą. Spalanie, zużycie oleju w normie. Korozja nie stanowi większego problemu (16 lat). Poprzednią Zafirę sprzedałem ze względu na hałasy między 2,5 do 3 tys obrotów. W mieście dało się wytrzymać ale w trasie głowa puchła. Wymiany niepotrzebne wielu części i nikt nie wiedział dlaczego. Ale oceniam obecny model i jest ok.
W mieście bardzo dobrze, w trasie przydałoby się więcej kucyków. Trochę się trzęsie i najcichszy to on nie jest. W trasie spalił 7,1, więc zrezygnowałem z montażu LPG. W poprzednim modelu generował hałasy nie do zniesienia(?). W obu modelach poszarpywanie zwłaszcza na zimno. Czyszczenie przepustnicy - nic. Po wymianie świec jeszcze się pogorszyło więc założyłem stare. Żadnych błędów. W serwisie zalecają po kolei wymieniać wszystkie części. Na razie jeździ.
Myli mi się wsteczny
Plastikowe łączniki stabilizatora. W porównaniem z fordem niebo i ziemia - na niekorzyść opla.
Kilka rdzawek. Trzeba się dobrze przyjrzeć. Auto ma 16 lat. Relingi lepsze niż w fordzie.
Szerokie słupki z przodu
Fabryczne radio kiepskawe. Sterowanie przy kierownicy prymitywne i mało precyzyjne.Regulacja głośności - najpierw nic się nie dzieje, a potem nagły zryw.
Duża buda, klima ledwo daje radę, choć przy wylocie z kratek powietrze lodowate.
Dużo miejsca za wyjątkiem trzeciego rzędu
Poprzednio było mondeo, tu jest gorzej.
Na razie się nie psuje. Rozrząd 1100 zł, poduszka pod silnikiem 170, łożysko koła z przodu 320. Spalanie nie zrujnuje portfela. Potencjalne usterki tanie w naprawie, zwłaszcza w porównaniu do nowych samochodów (brrrr!)
Patrz koszty utrzymania

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]