Lista ocen Opel Zafira B (27) - Karoseria

Na liście zabraknie 212 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~LinekPark
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Dźwięk zamykania drażniący, okropny. Chyba filmy Blogomotive mnie wyczuliły na to.. ;) Jednakże auto złapało (niestety) dzika w prawy bok. Mała wgniotka na błotniku przednim, wgniecenie drzwi przednich i rysa idąca w tył, gdzie już bez wgniotek. Nie wyszła przez rok rdza żadna, nigdzie indziej i tak jej nie było. Cena naprawy była za duża, by się w to bawić.
~Laptor
Van 2.0 turbo ECOTEC OPC 240KM 177kW
Nie mam rdzy widocznej, więc tutaj Opel się spisał. Natomiast mam rdzę ukrytą: - Od wewnątrz auta pokrywa bagażnika ma już nalot rdzy (pod plastikową osłoną) na spawach - Wszystkie ranty dolne drzwi mają rdzę. To przez podłużną uszczelkę idącą przez całe auto i tam zatrzymuje się woda i syf. Jak ktoś to zawczasu usunął to wiem, że miał spokój z drzwiami.
~TTW
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Nie jest udziwniona, może dlatego mimo upłynięcia 16 lat od rozpoczęcia produkcji nie wygląda przestarzale. Nisko zawieszony przedni zderzak, kilka razy wyhaczyłem krawężnik. Jakość blacharki to największy problem tego samochodu, odpryski i pojawiająca się rdza.
~Michał
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
przeciętna ani to piekne ani paskudne, bardzo sie rysa lakier ale rzadne parchy rdzy nie wychodzą przeszkadza przód auta jest mieki zderzak który łatwo można wyrwać z zaczepów a pod nim fartuch który tylko poluje na krawężnik, klapa tylnia jest duża co pomaga w załadunku
~Krakis
Van 2.0 turbo ECOTEC OPC 240KM 177kW
Duże auto jak to Zafira. Pakiet OPC niby sportowy ale tak naprawdę nic nie daje, łatwo uszkodzić a ciężko cokolwiek dokupić. Takki trochę odpustowy jak się temu przyjrzeć. Rdza pod pakietem OPC bo zbiera się tam syf
~Emil
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Dla rodziny 2 +2 jest ok. Brakuje jedynie schowków we wnętrzu pojazdu ( w porównaniu do francuskich konkurentów właściwie ich nie ma). Rewelacyjny patent z fotelami III. rzędu.
~NigdyOpla
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Jakość lakieru tragiczna. Rysuje się wszędzie nawet od głupich gałęzi. Na plus że nie rdzewieje, ale nie ma się co dziwić w 10-letnim samochodzie.
~marcin
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Tutaj się opel nie popisał. Krawędź pokrywy bagażnika, doły drzwi, progi. Trzeba kontrolować na bieżąco. Tam lubią pojawiać się ogniska rdzy.
~Piotr
Van 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
przy 17 letnim pojeździe pojawiają się małe ogniska rdzy, nad przednią szybą na dachu, na masce i na klapie tylnej nad szybą.
~Richi1980
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Bez uwag, trzeba uważać na listwę gumową z przodu auta bo przy parkowaniu łatwo ją urwać o wysoki krawężnik.