Lista ocen Opel Zafira B (98) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 141 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~NigdyOpla
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Z poważniejszych: - klapy wirowe z wyprogramowaniem - egr - walka z gasnącym samochodem - do teraz nie znalazłem przyczyny, prawdopodobnie elektryka - dpf, czujnik różnicy ciśnienia, pojazd w trybie awaryjnym, nie wypalał dpf - groźba zapchania filtra i unieruchomienia Wszystkie naprawy w drobiazgach i poważnych usterkach stanowiły 1/3 wartości pojazdu, a za kilkadziesiąt tysięcy kilometrów myślę że do poprawki byłaby skrzynia biegów...
~tygrys
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Kupiłem w komisie po 200km po prostu stanoł \"dęba\" uszkodziła sie spręzarka czy inny element i puscił olej na tłoki koszt lawety 2 000 stoi u mechanika poprzedni własciciel jest w SZOKU bedziemy negocjowac koszty - jednym słowem albo kupiłem złom albo poprostu ta czesc wymagała wymiany bo jak okreslił mechanik była \"zamulona\" jestem nim rozczarowany a szkoda.
~biegun
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
po30000 padł mi komputer ,koszt naprawy 1500euro,następnie po44000 filtr cząsteczek stałych 1600koszty naprawy,dwa razy siadło turbo ,alternator,kłopoty w sumie 4razy laweta.traci moc a w serwisie mówią że powinienem jeździć częściej po autostradach ,a ja jeżdżę codziennie paranoja.pozbywam się tego auta jak najszybciej i chcę zapomnieć tą markę .
~rafał
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Wyjątkowo usterkowy egzemplarz mi się trafił co przyznali nawet mechanicy z serwisu. Auto posiadam od nowości i przy 12 tys. km pojawiły się problemy z DPF. Niestety nikt nie wie co i jak z tym zrobić a szkoda bo gdyby silnik działał prawidłowo to byłbym z samochodu zadowolony w 100%. Samochód częściej stoi w serwisie niż nim jeżdżę.
~Przemysław
Van 1.6 Twinport ecoFLEX 115KM 85kW
Awaria odmy skutkowała wymianą pokrywy zaworów gdzie jest ona zabudowana. Mechanik doradził wymienić na nową zamiast rozbierać i sklejać starą co nie gwarantuje poprawnego i długiego działania. Awaria ta skutkuje wyższym zużyciem paliwa, spala olej silnikowy i wyskakuje błąd przepustnicy. Koszt 800zl w roku 2020.
~Jezzman
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Mógłbym tutaj wpisać wspomniane wyżej koło dwumasowe, ale szybka awaria dwumasu jest raczej spowodowana niewłaściwym obchodzeniem się ze sprzęgłem i zmianą biegów. Normalnie jest to element podlegający zużyciu, więc prędzej czy później należy się liczyć z jego wymianą. W związku z tym wpisuję tutaj, że POWAŻNYCH USTEREK BRAK.
~WW
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
1)dziurawa chłodnica po 35 tys km (wymiana na gwarancji). 2) wpalanie zapchanego DPF (raz na gwarancji po 40 tys k. drugi raz za 900 zł w ASO po 80 tys. km ,niestety za drugim tym razem nie obeszło się bez holowania),86 tys km świszczące turbo i jego za regenereacja 2050 zł, 91 tys km - zawór EGR do wymiany w ASO ok 1900 zł.
~Bartek
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
na przestrzeni 100-250tys padly klapki zawirowujace powietrze w ukladzie dolotowym. zaworki sterujace turbo, egr, dpf , ciekla chlodnica, ciekl intercooler, sprzeglo ok200tys i dwumas juz postukiwal po zakupie . drugi egzemplarz 100 tys do 170tys padla skrzynia silnik dpf sprzeglo dwumas,
~drChlubicz
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
przy zakupie przebieg 39tys. samochód mam nieco ponad rok czasu i zrobilem 15 tys. wiec jest 55 tys. i nic (puk puk w drewienko..) Przyjalem zasade ze raz w roku, niezaleznie od przebiegu wymieniam olej i filtry, koszt nie duzy a z pewnscia odwdzieczy sie bezawaryjnoscia przez lata OBY TAK DALEJ!!!
~Jacek
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Awaria alternatora w trasie w samochodzie w którym nawrt wspomaganie jest elektryczne to porażka, a z tego co wiem to alternator jest piętą Achillesową OPLA. Na plus to że komputer wyłączył wszystko łącznie ze światłami z przodu i migaczami aby tylko dało się jechać i powoli dojechałem prawie 50km do domu