Lista ocen Opel Zafira B (120) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 119 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcin
Van 1.6 CNG ecoFLEX Turbo 150KM 110kW
Sporo miejsca, z przodu dość szeroko, z tyłu dla 2 osób wygodnie, dla trzech już mniej, ale tak jest w większości aut. Środkowy fotel ma trzypunktowy pas, zagłówek, podobnie jak ostatni rząd siedzeń. Bagażnik duży, oczywiście jak rozłoży się 7 foteli jest gorzej, ale za to przy złożonym II rzędzie można przewieźć prawie wszystko. Plusem jest możliwość schowania tylnich foteli, jest 5 miejsc i duży bagażnik (wyjazd na wakacje), a na miejscu...
~marqin
Van 1.6 CNG ecoFLEX Turbo 150KM 110kW
mogłoby być trochę więcej miejsca, ale to auto budowane na bazie kompakta, a jednak miejsca więcej. Nie sprawdzałem jak siedzi się na trzecim rzędzie siedzeń, materiały wykończeniowe mogły być nieco lepsze, ale poza tym duży plus. Pakowny bagażnik, możliwość złożenia kanapy - wtedy można poszaleć. Przy rozłożonym III rzędzie siedzeń w bagażniku można już tylko kanapki zmieścić, ale generalnie miejsca sporo. Relingi na dachu pozwalają łatwo...
~Kasper
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Podczas normalnej jazdy (5 osób) miejsca wystarczająco dużo i pozostaje całkiem duży bagażnik do dyspozycji. W przypadku podróży w siódemkę już gorzej, bo na tylnych fotelach nie ma wiele miejsca. No chyba że przesuniemy lekko środkowe fotele, ale wtedy i tu i tu robi się ciasno. W każdym bądź razie dla dzieciaków miejsca wystarczająco dużo bo bardzo były zadowolone z przeniesienia. Tylko w takim układzie bagażnik robi się strasznie malutki....
~Jezzman
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Na wstępie zaznaczę, że mam 196cm wzrostu. Przestrzeń, jak dla mnie wyśmienita zarówno z przodu jak i w drugim rzędzie siedzeń. Jakbym się miał na siłę czegoś uczepić to mogłoby być trochę więcej miejsca na boki, ale osoby mniejszej postury nie będą miały z tym problemu. Trzeci rząd siedzeń traktuję jako ciekawostkę, użyty był tylko raz i siedziały w nim dwie drobne dziewczyny, z tego co mi wiadomo to nie narzekały na brak przestrzeni :)
~cisiek
Van 1.7 CDTI ecoFLEX 125KM 92kW
Pierwszy rząd jest ok, miejsca jest wystarczająco. Pasażerowie w drugim rzędzie mają bardzo dużo miejsca, kanapa jest wygodna. Trzeci rząd, a raczej dwa rozkładane z podłogi fotele raczej są dla osób o mniejszej posturze lub dla dzieci. Oczywiście jest to subiektywne - jeśli masz poważną nadwagę i brzuch ci przeszkadza to kup sobie Caravana lub Sharana (albo Kamaza).
~smigg
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Trochę ciężko wyregulowac fotel kierowcy przy moim wzroście (186cm). W długiej trasie daje radę, czasem kark sztywnieje ale to mały problem. Miejsca jest w bród. Kiedyś jechało nas 5 rosłych \"chłopa\" + drobna dziewczyna, dziecko i 6 wielkich toreb podróżnych. Podróż trwała ok 1 godz i nie usłyszałem zbyt wiele narzekań. Bardzo funkcjonale auto. Pewnie i paletę przewiezie.
~LinekPark
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Jak na swą wielkosć super. Większe trojaczki Sharan/Galaxy/Alhambra(opinia o tej 3 z 1.9 TDI 115 też jest na autocentrum) nie są tak wygodne w 3 rzędzie. Jest on dziwnie wyciągany, ale nie zajmuje nic miejsca, a siedząc tam jest co zrobić z nogami i głową, miesci się człowiek do 175-180cm wzrostu komfortowo. 1 i 2 rząd super, szeroko.
~tomsio
Van 1.7 CDTI ecoFLEX 110KM 81kW
Mistrzostwo świata! Doskonała pozycja za kierownicą, duuużo miejsca w drugim rzędzie, przesuwana kanapa. Tylne siedzenia to fajnie rozwiązane, w zasadzie tylko dla dzieci...Pokaźny bagażnik w 5 osobowej konfiguracji. Jeżeli miałbym się przyczepić - brakuje osobnych foteli dla każdego pasażera w 2 rzędzie.. (np jak w Peugeocie 307 SW)
~fax
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Znalezienie optymalnej pozycji za kierownicą nie stanowi żadnego problemu, dzięki możliwości regulacji fotela w szerokim zakresie.Deska rozdzielcza została zaprojektowana nowocześnie i funkcjonalnie. Grube koło kierownicy dobrze leży w dłoniach. Praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie na środkowej konsoli, blisko kierownicy dźwigni zmiany biegów.
~drChlubicz
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Miejsca jest dosyc dla wszystkich, z tylu nawet wysokie osoby nie powinny narzekac, jednak po zamontowaniu z tylu fotelika na iso-fix pasazer z przodu strasznie cierpi jezeli ma pow 1,7 metra wzrostu(moja zona 1,7m i jest na styk, ale nie narzeka:)) ja- 1,85 m - dramat), to jednak oczywiscie wina fotelika a nie opla.