Lista ocen Opel Zafira B (123) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 116 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marqin
Van 1.6 CNG ecoFLEX Turbo 150KM 110kW
Bardzo dobrze auto zachowuje się na drodze, nawet biorąc pod uwagę sporą wysokość w stosunku do szerokości. Tłumienie nierówności OK, zwłaszcza porównując do aut klasy hyundaia i30 czy Fabii. Układ kierowniczy precyzyjny, ma się poczucie, że auto jedzie tak jak chce kierowca. Jedna uwaga: w wersji CNG wydech kończy się między osiami (butle z gazem są pod podłogą za tylną osią, więc tam już nie ma miejsca na wydech i tłumik) - trzeba pamiętać,...
~LinekPark
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Jak na vana znakomicie. Tym bardziej, że tu był pakiet OPC Line. W nim zawieszenie siedzi 15mm niżej, a czasami są aktywne amortyzatory. Tu na szczęscie ich nie było, ponoć są drogie. Auto słucha się kierowcy i jest całkiem odporne na wiatr. Manewrowanie łatwe, a w górach prowadzenie przyjemne, na prawdę pozytywne odczucia. Przechyły owszem występowały, ale nieduże i szybko korygowane.
~Laptor
Van 2.0 turbo ECOTEC OPC 240KM 177kW
Auto bardzo dobrze i pewnie się prowadzi. Wszystko jest zwarte, po naciśnięciu przycisku SPORT kierownica reaguje na najmniejszy ruch kierownicą. Warto jednak zwrócić uwagę na pompę ZF wspomagania. U mnie wymagała regeneracji za 850 zł i trzeba było dorobić przewody wspomagania bo są we wrażliwym miejscu położone oryginalnie i trą o coś przez co się uszkadzają.
~Emil
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Zawieszenie zestrojone raczej sprężyście, aczkolwiek nie można powiedzieć że jest twarde, czy niekomfortowe. Przy kołach 16" i oponach 205/55 w szybszych zakrętach zachowuje się mało pewnie, jest trochę "pływająca". Sytuacja diametralnie się zmienia na kołach 17 i oponach 225/45. Zakręty pokonuje bardzo pewnie, nie tracąc jednocześnie dużo z komfortu resorowania.
~Jezzman
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
I tu mnie Zośka chyba najbardziej zaskoczyła. Zawieszenie zestrojone jest trochę twardziej niż oczekiwałem. Jak na samochód wyższy o 20cm od mojego poprzedniego (Fiat Brava '96) prowadzi się o niebo lepiej. Jeżeli chodzi o komfort to w miarę daje radę z wybieraniem nierówności, nie pracuje za cicho, ale tragedii nie ma.
~drChlubicz
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Kola letnie to u mnie 225/45 R17, zima 205/55 R16, wiec na trzymanie w zakretach nie moge narzekac, troche przechyla (zafira jest dosc wysoka), ale przechylenie sie w druga strone pomaga:) na wybojach i dziurach troszke nerwowo, ale raczej bez trzesawki czy strasznego lomotu, DROBNE nierównosci czy dziury wybiera dosc dobrze.
~NigdyOpla
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
W porządku, prowadzi się całkiem nieźle biorąc pod uwagę gabaryty. Tłumi dziury wystarczająco, zaweiszenie dobrze zestrojone. Osobiście nie miałem kosztownych awarii, wymieniłem jedynie skorodowane poduszki/łożyska kolumny mcphersona oraz łącznik stabilizatora - typowe eksploatacyjne.
~Bartek
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
jesli traktuje sie to auto jak busa to jest ok jesli sportowo to tak jak vectra ignoruje uklad kierowniczy. alhambra lepiej trzymala sie drogi i tlumila nierownosci choc byla wieksza. Slabo z ruszaniem czy hamowaniem na sliskiej nawierzchni ABS czy ESP duzo lepiej oceniam w volvo mercu czy grupie vw.
~marcin
Van 1.6 CNG ecoFLEX Turbo 150KM 110kW
Auto nieźle radzi sobie na nierównościach, wiadomo, że nie można spodziewać się komfortu luksusowej limuzyny, ale nawet przy tak wysokim aucie ma się poczucie stabilnej jazdy. Zawieszenie jest odpowiednio twarde, ale nie odczuwa się tego na kręgosłupie.
~supernowa
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Nie ma się do czego przyczepić. Bez problemów można poszaleć, brak esp niczego nie psuje. Dużym minusem jest promień skrętu podczas parkowania na zatłoczonym parkingu. Tutaj konstruktorzy się nie popisali - mam porównanie z scenikiem i touranem.