Lista ocen Opel Zafira B (122) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jezzman
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Jak na tak dużą budę ogrzanie/schłodzenie nie zajmuje wiele czasu (kilka minut). W tej kategorii jedynym mankamentem trawiącym ten model samochodu są parujące szyby. Aby zminimalizować to zjawisko należy zadbać o sprawność klimatyzacji i drożność nawiewów. Dodatkowo pomaga montaż owiewek (można zostawić lekko "uchylone" szyby) czy pochłaniacze wilgoci (polecam zrobić samemu z bawełnianej skarpetki i żwirku dla kota).
~marcin
Van 1.6 CNG ecoFLEX Turbo 150KM 110kW
Wentylacja wydajna, w lecie klima ładnie chłodzi, w zimie grzanie wydajne - a biorąc pod uwagę kubaturę auta jest co wentylować. Plus - nawiewy na tył auta z kratek na tunelu środkowym, nie wiem jak jest wentylowany ostatni rząd siedzeń - ale one i tak używane są raczej sporadycznie. Można kupić auto z grzanymi fotelami - wtedy jest jeszcze przyjemniej zimą.
~LinekPark
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Super. Nawiewy na tunelu srodkowym z tyłu dużo pomagają. Dzięki nim wentylacja z tyłu jest ok i szybko znika para z szyb. Przód też git. Owszem, jak się przekombinuje z ustawieniami klimy, to można mieć problem, ale szybko się to ogarnie. Latem chłodzi jak wsciekła. Nie wymagała żadnej inwestycji w trakcie eksploatacji, nawet dobicia.
~marqin
Van 1.6 CNG ecoFLEX Turbo 150KM 110kW
OK. Praktyczny nawiew na tylne siedzenia w kanale środkowym, klima sobie świetnie radzi z utrzymaniem temperatury czy odparowaniem szyb, zimą ogrzewanie bardzo wydajne, sterowanie pokrętłami łatwe, w przeciwieństwie do astry III, która ma identyczne pokrętła - tutaj widać ich oznaczenia i łatwiej nimi sterować, bo znajdują się wyżej, w lepszym miejscu.
~cisiek
Van 1.7 CDTI ecoFLEX 125KM 92kW
Powinna być ocena 3,5. To nie jest mocna strona Zafiry. Długo zajmuje ogrzanie wnętrza, trzeba przejechać kilkanaście minut zanim zacznie lecieć ledwo ciepłe powietrze z kratek. Natomiast chłodzenie jest całkiem przyzwoite. Nadmuch na przednią szybę szybko radzi sobie z zaparowaniem, nadmuchy na szyby boczne są mało skuteczne niestety.
~kgasin@tlen.pl
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
mało wydajna klima, wentylator huczy przy wysokich obrotach, nawiew na tylną kanapę bardzo przydatny, w chłodne dni bardzo wolno nagrzewa się wnetrze, natomiast szybę przednia odrasza/odmraża już po 1 km mimo, iż nie ma dokupionej opcji ogrzewanej szybko - duży plus nie iwem jak to zrobili ale jest bardzo ok.
~KZ
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
W wersji z automatyczną klimatyzacją bardzo fajnie. Mamy akurat wersję z atermicznymi szybami więc wnętrze nagrzewa się w granicach rozsądku ale i tak zarówno klimatyzacja jak i ogrzewanie działa bez zastrzeżeń. Brakuje mi trochę dwustrefowej klimatyzacji, chociażby z racji na dzieci.
~Piotr
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Częste problemy z manualną nastawą kierunku nawiewu - potrafi się przestawiać. Nastawa automatyczna działa dość dobrze. Niestey dość częste problemy z układem klimatyzacji (nieszczelności) oraz już 3 wentylator chłodnicy klimatyzacji oraz 2 nieszczelny skraplacz :-)
~Pshemo
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Malo intuicyjna obsluga klimatyzacji. Slabo radzi sobie ze skrajnymi temperaturami \"logika\" nawiewu. Szybkosci wentylatora dobierane przez komputer (w trybie auto) sa za wysokie. Poza tym klimatyzacja radzi sobie dobrze z ogrzewaniem i chlodzeniem samochodu.
~Laptor
Van 2.0 turbo ECOTEC OPC 240KM 177kW
Nie wiem co tutaj oceniać... Nigdy nic mi w tym zakresie się nie zepsuło. Klima na najniższej temperaturze ochładza powietrzę do 4 stopni. Nie wiem jak ogrzewanie natomiast spełnia swoją robotę... Ogrzewane fotele też sprawują się super.