Lista ocen Opel Zafira B (133) - Widoczność

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~1arek11
Van 1.7 CDTI ecoFLEX 110KM 81kW
Dałbym "doskonale " ale trochę przeskadzają słupki. Napisałem trochę bo ja już przyzwyczaiłem się do nich (wcześniej jeździłem 5 lat wersją A). Dla osób które wczesniej nie miały do czynienia z miniwanem może na początku przeszkadzać bardzo. Widoczność w lusterkach bardzo dobra - poza tym moja wersja ma bardzo przydatny system parktronik - polecam go, mozna bezproblemowo parkować w ciasnych miejscach.
~LinekPark
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Dobrze. W boki ładnie. Lusterka dobrze ustawione pomagały i w manewrach i obserwacji obszarów za autem, także martwych teoretycznie na autostradzie. Jednakże one własnie przeszkadzały w patrzeniu do przodu po ukosie. No ucinały za dużo widoku, choć trójkąciki o dziwo poprawiały na serio widocznosć. Mogę dać maxa, bo w przód i do tyłu, także na ukos, wspaniale widać.
~drChlubicz
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
z tylu nawet bardzo przecietnie, do przodu i na boki dobrze, wyjatkiem sa potezne przednie slupki(patrz inne opinie), w nowej zafirze tourer sa juz \"normalne\" ale w ZAF B to powazna wada, mozna nie zauwazyc pieszego, wyrobilem sobie nawyk ze przed przejsciem dla pieszych przechylam glowe zeby wyjrzec za slupek (SIC) Z tylu zdecydowanie czujniki cofania sie przydadza.
~Jezzman
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Do przodu i na boki - wyśmienita (mam 196cm wzrostu), trochę przeszkadzają przednie słupki, ale nie jest to jakiś wybitny problem. Do tyłu jak to w vanach, widoczność średnia, podjeżdżać do zderzaka trzeba raczej na czuja (nie mam czujników parkowania), ale jak ktoś jest sprytny to za kilkadziesiąt złotych można zamontować sobie czujniki lub kamerkę.
~marcin
Van 1.6 CNG ecoFLEX Turbo 150KM 110kW
bardzo dobra, duże szyby, dobrej wielkości lusterka zapewniają kontrolę nad tym, co dzieje się na drodze. Oba lusterka sterowane elektrycznie pozwalają łatwo je ustawić. Przydaje się jednak czujnik parkowania - jeździłem autem z czujnikiem i bez i trochę mi go teraz brakuje, ale nawet przy parkowaniu nie ma kłopotu, bo auto kończy się zaraz za tylną szybą.
~lespaul
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Na boki bardzo dobra. Do przodu przeszkadzają szerokie słupki, ale można się przyzwyczaić( auto zmusza trochę do gimnastyki). Czasem można przegapić pieszego na przejściu. Do tyłu koniecznie czujniki cofania,widać dużo ale wysoko poprowadzona szyba daje złudny efekt, że parkujemy komuś na zderzaku a w rzeczywistości jest jeszcze dużo miejsca.
~Kasper
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Tu niestety minus, przednie słupki strasznie ograniczają widoczność, szczególnie ten od strony kierowcy. Podczas kręcenia po mieście warto sobie wyrobić nawyk przechylania głowy do przodu i na boki żeby zwiększyć pole widzenia. Nie polecam ruszania z piskiem opon, bo naprawdę nie raz wydaje się czysto, a tu nagle coś włazi pod auto.
~Laptor
Van 2.0 turbo ECOTEC OPC 240KM 177kW
Jak wspomniałem wcześniej w ocenie ogólnej, w samochodzie mamy wyższą pozycję niż w sedanie. Wszystkie szyby są dość duże, szczególnie przednia. Dlatego z widocznością nie ma żadnych problemów. Wszystko widać. CHOCIAŻ! Przedni, lewy słupek CZASAMI przeszkadza i lekko głowę trzeba wychylić na przejściu dla pieszych ;)
~Bartek
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
jestem wysoki ponad 190cm wzrostu. jesli siedze zbyt blisko kierownicy przeszkadzaja boczne slupki. najczestszy wgniot to srodek tylnej klapy i narozniki auta. z takimi ozdobami kupilem i widze na tym modelu czesto. moje i tak mialo byc malowane wiec nie mialo znaczenia. maska ostro scieta wiec nie widac krawedzi auta.
~Michał
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
słąba widoczność z tyłu, bardzo duże słupki c. problemem jest brak widocznego przodu który idzie z klina przy parkowaniu lub dojeżdzaniu do przeszkody bardzo to przeszkadza, widoczność na boki super okna duze i co wazne przy otwarciu wszyskie sie chowają w drzwi