Lista ocen Opel Zafira B 1.8 ECOTEC 140KM 103kW 2005-2014 (21) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Emil
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Zawieszenie zestrojone raczej sprężyście, aczkolwiek nie można powiedzieć że jest twarde, czy niekomfortowe. Przy kołach 16" i oponach 205/55 w szybszych zakrętach zachowuje się mało pewnie, jest trochę "pływająca". Sytuacja diametralnie się zmienia na kołach 17 i oponach 225/45. Zakręty pokonuje bardzo pewnie, nie tracąc jednocześnie dużo z komfortu resorowania.
~drChlubicz
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Kola letnie to u mnie 225/45 R17, zima 205/55 R16, wiec na trzymanie w zakretach nie moge narzekac, troche przechyla (zafira jest dosc wysoka), ale przechylenie sie w druga strone pomaga:) na wybojach i dziurach troszke nerwowo, ale raczej bez trzesawki czy strasznego lomotu, DROBNE nierównosci czy dziury wybiera dosc dobrze.
~mts
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Trzyma się drogi jak przyklejona. Auto wysokie a zakręty pokonuje pewnie i bezpiecznie. Dodatkowo bezpieczeństwo poprawia ESP ale jeszcze go nie użyłem ;) Nie za twardy i nie za miękki ale po kupieniu ZII odczułem, że dziur w drogach jakby ubyło :)
~Stanisław
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Proste zawieszenie, bardziej zwrotne niż moje poprzednie auto. Przy oponach 205/55/16. auto trzyma się drogi stabilne na zakrętach mimo że nie należy do niskich.
~zimny'75
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Tak sobie. Układ zawieszenia jest prosty do bólu, więc nie ma co spodziewać się cudów. Wysokość samochodu również swoje robi. Trzeba przyznać, że jeździ się dużo lepiej niż Vectrą C!
~Robokop
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Zawieszenie twarde. Beznadziejne montowanie amortyzatorów, na plastikowe spinki porażka . Przez 60 000 km 2 razy wymieniałem amory.Jestem pierwszym właścicielem.
~bombel
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
jedzie jak osobówka, dobrze trzyma się drogi, nie przechyla się nadmiernie na zakrętach. zawieszenie tanie w serwisowaniu. układ kierowniczy mógłby być precyzyjniejszy
~Richi1980
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Bardzo przewidywalne zachowanie auta. Auto bardzo dobrze wybiera nierówności. Przez 5 lat wymieniłem w zawieszeniu łączniki stabilizatorów koszt ok 80, zł
~Michał
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
zawieszenie za niskie tzreba uważać na nierównej drodze, auto nie jest stabilne przy wiekszych predkościach jak i zakrętach,
~Czarek
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Miękkie zawieszenie dobrze wybierające dziury, ale wrażliwe na boczne podmuchy wiatru.