Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

salak michał, 17 lat temu
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 106 I 1.0 45KM 33kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
chce zmienic samochod na nowszy i troche wiekszy ale troche zal mi niskich kosztow jazdy niezawodnosci w dotarciu do celu tu nie ma zadnej elektroniki (oprocz modulu) i nie ma sie po prostu co popsuc szkoda ze nie produkuja juz takich samochodow.
bardzo dobry silniczek, po takim przebiegu chodzi równiutko, olej wymieniany co 15 tys km i co ważne nie trzeba go dolewać, dystans 200 tys km zrobił na gazie więc tu dla niego większy plus
właściwie jeszcze lata choć wymaga chyba już wymiany bo na wolnych obrotach słychać jak coś w niej szumi, poza tym brakuje 5-tego biegu no i jedynka czasami wyskoczy spod świateł,
przód super wymieniałem tylko sworzeń na wachaczu a reszta działa, z tyłu rozkraczyła mi się belka i musiałem ją regenerować koła się wyprostowały ale stuki są dalej
duże szyby duża widoczność choć w lecie przez te szyby gorąco jak w szklarni
może być choć jak szybko chcę użyć klaksonu to właczam kierunkowskaz
w zimie bez problemów cieplutko
z przodu dużo miejsca z tyłu jak to w małym samochodzie nie ma co wymagać
gdy jedzie z wiatrem to i przy 130 jest cichy a pod wiatr to własnych myśli nie słychać
jeżdząc na gazie zużywa średio 6,7 l/100 km
nie zaluje pieniedzy ktore wydalem na niego 7 lat temu bo przez ten czas wiernie mi sluzy i wozi do roboty 140 km kazdego dnia i zawsze dowiezie
awaria oprnika nagrzewnicy działa tylko 3 bieg, używać trzeba dobrych tarcz i klocków bo te gorsze od razu nadają się do wymiany, poza tym z drobnych to wymiana piast zawieszenia przedniego bo często leciały łożyska po wymianie jest ok jak na razie
raz stałem na poboczu bo padł mi moduł w peugeotach to chyba poważniejsza usterka która może unieruchomić pojazd na drodze przy przebiegu ok 300 tys to samo stało sie w 405 mojego ojca a wiec użytkownicy tych samochodzików lepiej po 250 tys km lepiej zmienić moduł na nowy i problem z głowy na następne 250 tys km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

6,7