Ocena kierowcy - Peugeot 205 II Hatchback

sroger, 18 lat temu
Silnik 1.8 D 59KM 43kW
Rok produkcji 1988
Peugeot 205 II Hatchback 1.8 D 59KM 43kW 1988-1994 - Oceń swoje auto
Plusy: -mało pali -małe usterki i mało kosztowne -dobre przyśpieszenie -duży bagażnik -wygodne siedzenia Minusy: -głośny silnik -brak wspomagania -mało odporne zawieszenie
silniki diesla są nie do zajeżdzenia , no chyba ze nie wlejemy oleju , nieźle pracuje , ocena 5 - 1 (głośny) = 4
Pierwszy bieg krótki 0-20km/h Drugi bieg cięzko wchodzi jak silnik zimny 20-50km/h Trzeci bieg 40,50-60,70km/h Czwarty bieg 60-100km/h Piąty 100-140km/h Szybciej nie leciałem, boję sie.
szybko sie zużywa zawieszenie , jest mało odporne na Polskie drogi
widać wszystko do okoła , nie ma problemów z widocznością
ok
Ogrzewanie dobre dla osób z przodu, 4 kratki nawiewu idealnie ogrzewają , nawiew na nogi spoko. Gorzej z wentylacją w lato.
Z przodu dużo miejsca na nogi i z tyłu też. Wygodne kanapy z tyłu i wygodne fotele z przodu (koledzy zazdroszczą takich wygodnych foteli).
Głośny silnik diesla nie pozwala na to żeby wewnątrz samochodu było cicho,chyba że wyciszymy sobie maksymalnie komorę silnika.
Spala mało , zależy jakiego ON zalejemy , jeśli na dobrym z dobrej stacji to spali naprawde mało.
zapłaciłem za Peugeota 3500zł i nie żałuje , dwa razy byłem w warsztacie (wymiana osłon przegubów i łożyska) ,małe usterki usuwam sam
dużo pierdółek sie psuje ,typu : cybant się poluzuje i wycieka płyn chłodniczy lub jakiś przewód sparcieje.
jeszcze nie miałem poważnej usterki , tylko wymiana łożyska i osłony przegubów

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 D 59KM 43kW [l/100km]

5,1