Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback 5d +

arokpoland, 8 lat temu
Silnik 1.4 HDi 70KM 51kW
Rok produkcji 2010
Peugeot 206 Hatchback 5d + 1.4 HDi 70KM 51kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : bezawaryjny, ekonomiczny jak na razie. Wszystko jeszcze przed nim
Układ elektryczny : trudna wymian żarówki za 1 razem
Zawieszenie
Mogę to auto polecić z czystym sumieniem, ale tylko ludziom rozsądnym. Mi zależało na ekonomicznym aucie, w miarę bez awaryjnym za rozsądne pieniądze i to dostałem. Nie wygrasz nim na światłach, nie poderwiesz dziewczyny, ale za to uśmiechniesz się na stacji benzynowej.
cichy i ekonomiczny motor, jak na razie bez awaryjny, mankament to trudny dostęp do silnika tzn. mocno zabudowany
Skrzynia 5 biegowa, mało precyzyjna szczególnie biegi 1 i 3 wchodzą z oporem. Sprzęgło bez zarzutu.
precyzyjny, manewry wykonuje się w mieście z łatwością
Z przodu i z tyłu widoczność dobra, czasami tylko przeszkadza przedni słupek w widoczności na boki, ale że auto małe więc nie robi to dla mnie żadnej różnicy
sterowanie radiem, klimą i innymi rzeczami bardzo intuicyjne, natomiast nie ma ich w tym modelu dużo, jedyny mankament uchwyty, miejsca na kubek z kawą zupełnie niedopasowane do tego co sprzedają w sklepach
ciężko ustawić dobrą temperaturę, poza tym chodzi głośno. Ogólnie często nie korzystam
jeśli nie ma pasażerów z tyłu to oceniłbym na dobrze, ale że czasem ich miewam to męczę się razem z nimi
powyżej 120 kmh silnik głośny, w środku głośno, tylna półeczka się telepie. Auto do spokojnej jazdy i wtedy jest cicho
nie odczuwam kosztów paliwa ani części, bo paliwo tanie, spala mało ok 4 l ON na 100 km. Puki co bez napraw, podstawowe części i płyny eksploatacyjne w cenie bardzo przystępnej
chciałem kupić VW Polo lub Hondę Jazz, ale cieszę się że tego nie zrobiłem, mam ok 5 tys złotych więcej w kieszeni i młode auto
Wybiła się jakaś pierdoła w przednim zawieszeniu przy 120 tys km, koszt 100 zł, poza tym przepalają się przednie światła, nieco trudny dostęp, ale za 3 razem robisz to poniżej 3 minut:)
po prostu nie było, nie mam co napisać

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 70KM 51kW [l/100km]

Usterki Peugeot 206