Peugeot 206 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Peugeot 206

lista silników Peugeot 206

Oceny Peugeot 206

7% gorzej niż w segmencie Auta małe (4,20)

dodano 23.02.2011 22:39:55 przez

autko wyśmienite dla kogoś, kto szuka sprytnego i dynamicznego auta miejskiego z drapieżnym wyglądem. Mimo swoich latek wciąż przyciąga wzrok, Wbrew powszechnej opinii jest całkiem przyjazne dla właściciela, części zamienne nie są drogie, a koszty utrzymania nie nadwyrężają portfela przeciętnego zjadacza chleba. Mimo niewielkich gabarytów auto jest dosyć przestronne, a jeśli komuś mało, może szukać wersji kombii. Zdecydowanie polecam, i kupiłbym je jeszcze raz, gdybym cofnął się w czasie i musiał zmierzyć ponownie z tym wyborem :) polecam każdemu, kto szuka nietuzinkowego auta z charakterem. autko wyśmienite dla kogoś, kto szuka sprytnego i dynamicznego auta miejskiego z drapieżnym wyglądem. Mimo swoich latek wciąż przyciąga wzrok, Wbrew powszechnej opinii jest całkiem przyjazne dla właściciela, części zamienne nie są drogie, a koszty utrzymania nie nadwyrężają portfela przeciętnego zjadacza chleba. Mimo niewielkich gabarytów auto jest dosyć przestronne, a jeśli komuś mało, może szukać wersji kombii. Zdecydowanie polecam, i kupiłbym je jeszcze raz, gdybym cofnął się w czasie i musiał zmierzyć ponownie z tym wyborem :) polecam każdemu, kto szuka nietuzinkowego auta z charakterem. autko wyśmienite dla kogoś, kto szuka sprytnego i dynamicznego auta miejskiego z drapieżnym wyglądem. Mimo swoich latek wciąż przyciąga wzrok, Wbrew powszechnej opinii jest całkiem przyjazne dla właściciela, części zamienne nie są drogie, a koszty utrzymania nie nadwyrężają portfela przeciętnego zjadacza chleba. Mimo niewielkich gabarytów auto jest dosyć przestronne, a jeśli komuś mało, może szukać wersji kombii. Zdecydowanie polecam, i kupiłbym je jeszcze raz, gdybym cofnął się w czasie i musiał zmierzyć ponownie z tym wyborem :) polecam każdemu, kto szuka nietuzinkowego auta z charakterem. autko wyśmienite dla kogoś, kto szuka sprytnego i dynamicznego auta miejskiego z drapieżnym wyglądem. Mimo swoich latek wciąż przyciąga wzrok, Wbrew powszechnej opinii jest całkiem przyjazne dla właściciela, części zamienne nie są drogie, a koszty utrzymania nie nadwyrężają portfela przeciętnego zjadacza chleba. Mimo niewielkich gabarytów auto jest dosyć przestronne, a jeśli komuś mało, może szukać wersji kombii. Zdecydowanie polecam, i kupiłbym je jeszcze raz, gdybym cofnął się w czasie i musiał zmierzyć ponownie z tym wyborem :) polecam każdemu, kto szuka nietuzinkowego auta z charakterem

dodano 21.02.2005 00:11:00 przez

CAŁOKSZTAŁT TO : LUDZIE NIE KUPUJCIE TEGO GÓWNA !!! Witam wszystkich zainteresowanych kupnem tego pojazdu jak i szczęśliwych, czy też nieszczęśliwych posiadaczy już zakupionego. Prześledziłem wszystkie opinie i widzę, że nie jestem jedyną osobą poszkodowaną przez tego producenta. Za wyprodukowanie i dystrybucję tego szmelcu powinien jakiś żabojad beknąć. Jedynym plusem tego samochodu jest jego wygląd. Nadal jest atrakcyjny i po prostu ładny. Wnętrze podobnie, nowoczesne i całkiem, całkiem. Ale to tyle superlatyw. Auto zostało kupione w salonie jako nowe. Po dwóch latach okazało się, że pokrywa silnika była malowana. Czyli był bity lub w jakiś sposób uszkodzony ( ale to często stosowana praktyka, oczywiście bez wiedzy klienta ). Dla zainteresowanych takie bydło robią w Katowicach. Więcej informacji na e-maila bo nie chcę by posądzano mnie o publiczną antyreklamę. Choć w pełni należało by się. Opinie jaką mam na temat tego samochodu wyrobiłem sobie poprzez długi czas eksploatacji. Nie jestem skłonny wydawać opinii po przejechaniu autem kilku kilometrów. Powoli aż do skutku autko zasłużyło sobie na znienawidzenie. Myślałem, że mam jeden z początkowych egzemplarzy. Często tak bywa przy produkcji nowych modeli, że te pierwsze mają jakieś wady itp., które z czasem są usuwane. Jednak czytając inne opinie wnioskuje że późniejsze roczniki wcale nie lepiej wypadają.. Dzieliłem się moimi doświadczeniami z innymi użytkownikami. Pisano mi, że powinienem się cieszyć swoimi dotychczasowymi awariami ponieważ nie są jeszcze tak częste i drastyczne. Wymienialiśmy opinie i faktycznie pocieszyło mnie to troszkę, że jeszcze nie jest tak tragicznie. Najgorszymi momentami było zjawisko powtarzania się przepowiedzianych awarii przez innych użytkowników 206 tek. Pokątnie dowiedziałem się o krążących opiniach na temat tego modelu u samego źródła. Czyli w serwisie. Szef pewnego śląskiego ASO stwierdził, że gdyby nie 206-tki, mechanicy nie mieli by co do roboty. Bardzo budujące stwierdzenie. Kupując ten model myślałem, że będzie godnym następcą legendarnego Peugeota 205. Nic mylnego. Pomyliłem się na całej linii, straciłem kupę pieniędzy i nerwów. Niezłe chwyty marketingowe, liczne atrakcyjne reklamy powtarzające się nawet do dzisiejszego dnia przyniosły pożądany efekt. Ale dla kogo? Tylko i wyłącznie dla dilera.

dodano 07.03.2010 12:38:57 przez

Rewelacyjne auto za niska cene. Spalanie silnika 60KM to ponizej 6 litrow/100 (dobry olej i porzadne swiece), wiec moim zdaniem rewelacyjne. Szczegolnie polecam wersje 3-drzwiowa, poniewaz drzwi sa sporej wielkosci i latwiej zajac miejsca na tylnej kanapie niz przez waskie tylne drzwi wersji 5-drzwiowej. Przyspieszenie auta przy tym silniku nie powala, ale zazwyczaj wystarcza (jezdzilem innymi autami z benzynowymi silnikami i nie uwazam, zeby temu silnikowi brakowalo mocy). Spory bagaznik jest rowniez duza zaleta (niestety okupione to jest belka skretna). Belka skretna ma swoje zalety (w porownaniu z Yarisowym sztywnym mostem - jak w matizie) takie jak lepsze trzymanie drogi, lepszy komfort, wiekszy bagaznik, ale niestety w 206 konieczna jest wymiana lozysk w belce co okolo 100 000 do 150 000 km (koszt okolo 500zl). Kolejnym problemem zawieszenia sa wahacze (koniecznosc wymian co okolo 60 000 -120 000 km), tu nie polecam oszczedzac tylko kupowac porzadne - oryginalne wytrzymaly mi okolo 80 tys km. To chyba jedyne problemy trapiace to auto, w nagrode dostajemy male, ale przestronne i ladne auto. Srodek auta jest bardzo przyjemny, sam sie zdziwilem, ze w tak malym aucie moze byc tak wiele miejsca, materialy wykonczeniowe zostaly poprawione po face-liftingu. Wiele osob pisze o problemach z elektronika (zazwyczaj w komentazach na onecie) jest to mit - nie spotkalem sie z takimi problemami wsrod uzytkownikow tego auta. Niegasnace kontrolki moga sie zdarzac w autach powypadkowych (odradzam ich kupowania), albo zle naprawionych. Niestety na rynku wtornym ciezko znalezc dobrze wyposazona, niesprowadzana 206. Szkoda, ze sprowadzane powypadkowe auta robia zla renome temu swietnemu autku. Jednym slowem polecam - auto naprawe warte kupienia, ale pod warunkiem, ze nie jest powypadkowe skladane w garazu najtanszym kosztem...

dodano 12.10.2012 13:02:20 przez

Samochód fajnie zaprojektowany, niestety niska jakość wielu podzespołów. Chyba najbardziej znana wada tych samochodów to niskiej jakości łożyska i uszczelnienie tylnych wahaczy (trwałość ok. 70 000 km, kosztowna naprawa). Kolejne wady to: nietrwałe uszczelki pod głowicą (wycieki z kanału olejowego na zewnątrz oraz do płynu chłodniczego, trwałość do ok 100 000 km), hałasująca skrzynia biegów na wolnych obrotach po 100 tyś, problemy z wrzucaniem jedynki i wstecznego, nietrwałe nagrzewnice wnętrza (zapach płynu chłodniczego w kabinie i wycieki, wymiana kosztowna wymaga zdemontowania deski rozdzielczej i po montażu przeważnie już cała klekocze), brak możliwości wymiany samych sworzni kulowych przednich wahaczy, niskiej jakości nitrylowe osłony przegubów półosi napędowych, brak wogóle osłony przegubu kardana w układzie kierowniczym (znacznie obniża jego trwałość), niskiej jakości a do tego horrendalnie drogie przełączniki zespolone kierunkowskazów, korozja podłogi w tylnej części pojazdu (brak bitumicznej powłoki ochronnej), brak osły śruby podtrzymującej kosz koła zapasowego (wiecznie zapieczona, nie do odkręcenia w sytuacji awaryjnej), niska jakość oryginalnego klucza do kół. Do zalet zależy zaliczyć dobre zabezpieczenie antykorozyjne pozostałej części karoserii. Części na wolnym tynku droższe o ok 20% w porównaniu do VW. ASO bardzo drogie (kołpak dla przykładu kosztuje ok. 200 PLN za sztukę). Reasumując ładny samochód, dobrze zabezpieczony przed korozją ale posiada wiele podzespołów niskiej jakości, co powoduje, że staje się drogi w utrzymaniu i szybko traci na wartości. Moim zdaniem jest to produkt Peugeota (obok 307), który jest odpowiedzialny za wiszące nad producentem widmo bankructwa i przejęcia przez GM.

dodano 06.01.2009 19:41:26 przez

Kierownica za daleko od kierowcy (zbyt blisko konsoli poziomej) i za bardzo oddalona od podłokietnika lewych drzwi co wymusza jazdę na długich trasach z lewym łokciem w powietrzu, stanowczo za mało miejsca dla kolana prawej nogi kierowcy, które nie mieści się pomiędzy kierownicą i konsolą pionową i uniemożliwia jazdę z właściwie ustawionym fotelem kierowcy zapewniającym prawidłową odległością rąk od kierownicy, (bez jazdy na wyciągniętych rękach.) Zbyt wysoko umieszczone lusterko wsteczne - szczególnie utrudnia widoczność za pojazdem w czasie jazdy nawet na płaskiej trasie. Skrzynia biegów od nowości na wstecznym biegu rzęzi jak stary manyż a próba szybszej zmiany poszczególnych biegów przypomina ciągłą walkę ze zgrzytaniem zębatek, bo pedał sprzęgła jeśli nie jest wciśnięty na maxa nie pozwala na zmianę biegu a synchronizatory nie nadążają z wyrównaniem różnicy prędkości kół zębatych. Praca tej skrzyni biegów porównywalna jest do skrzyni fiata 126P ze wskazaniem na plus dla Fiata. Najbardziej denerwuje fakt, że ilość miejsca jakie we wnętrzu miał do dyspozycji konstruktor jest aż nadto wystarczająca, żeby te mankamenty usunąć. Duży plus tego modelu to naprawdę jego uniwersalność przy przewożeniu różnych ładunków nawet o długich gabarytach, duża przestrzeń dla pasażerów w środku pojazdu, bardzo elastyczny z dobrym przyspieszeniem i jak na razie niezawodny silnik oraz nieprawdopodobne właściwości jezdne (bardzo dobra przyczepność do nawierzchni zarówno na drogach twardych jak i gruntowych oraz bardzo dobra stabilność pozioma, nawet przy gwałtownym hamowaniu połączonym z manewrem skrętu - przy wersji z ABS) Ocenę tą wydaję mając 40-letnie doświadczenie kierowcy (w tym 20 lat zawodowe)

dodano 07.10.2007 11:08:49 przez

WCZESNIEJ MIALEM SEICZENTO I MILE WSPOMINAM TEN SAMOCHOW ZROBILEM NI 100.000 I SPRZEDALEM ZA GROSZE TERAZ ZALUJE BO 206 JEST AUTEM DLA KOLEKCJONEROW RESORAKOW. KOMFORT JAZDY MA NA 2 LATA A KOSZTY WIELU NAPRAW W TYM ELEKTRONIKI DLA PRZECIETNIE ZARABIOAJACEGO CZLOWIEKA TO KOSZMAR. ALE TO PRPAGANDA PONIEWAZ RAPORT DEKRA POKAZUJE JAK STARSZE ROCZNIKI SA BEZAWARYJNE. A TE NOWE TO SZMELC I WYCIAGANIE KASY. NIECH MI KTOS POWIE ZE RAZEM Z PALIWEM JAKIES AUTO PRZEZ 3 LATA NAPRAW W ASO KOSZTUJE TYLE CO JEGO CENA?? GDYMY NIE WIELKI WYSILEK W SZUKANIU CZESCI TO CHYBA BYM JE SPALIL. DO TEGO TYGODNIAMI STALO NAPRAWIANE. OBSLUGA W ASO TYLKO PRZY ZAKUPIE NA POZIOMIE POTEM TZW. SPIE... DZIADU. DO TEGO TERAZ MUSZE CALE MALOWAC BO KOROZJA I ODPRYSKI SPOWODOWALY U MNIE LEK PRZEZ GNICIEM. MAM TAKIE AUTO W RODZINIE I DLATEGO JE KUPILEM BO ROCZNIK 2000 NIE PSUL SIE NIC A NIC. A 2004 ZAPROGRAMOWALI NA 50TYS. DODAMZE TO Z 2000 MA 70 TYS A NIE 50 I W TEJ CHWILI MA 7 LAT:/ JAK TO ROZUMIEC??? A I SILNIK MA 1.1 OHC WIEC:/ NIE POLECAM NIKOMU NOWYCH 206 LEPIEJ KUPIC STARE I ZROBIC ZAWIESZENIE BO NOWEGO SZKODA W OGOLE OPISYWAC. TANDETA BADZIEW I SKU... JAK JUZ MOWILEM MIALEM SEJA 1.1 ACTUAL I NIEGDY MNIE NIE ZAWIODL TAK JAK TO G. DO TEGO W ROCZNIKU 2000 NIE SKRZYPIA PLASTIKI TE SAME ;) LUDZIE NIE KUPUJCIE TEGO CZEGOS DRAMAT

dodano 31.08.2010 13:14:09 przez

Świetnie prezentujące się komfortowe auto z dynamicznym silnikiem i wysoką kulturą pracy Doskonały samochód w swojej klasie cenowej. Oczywiście jak w każdym przypadku wiele zależy od szczęścia w kwestii egzemplarza oraz tego jak kierowca traktuje swoje auto. Mój model jest wyjątkowo udany. Prawdziwy Francuz z klasą. Bardzo dynamiczny silnik lubiący miejskie klimaty. Przy lekkiej nodze i rozważnej jeżdzie spala jakieś 7 litrów (95). Bardzo zwrotny, sprytny, przestronne wnętrze, spory bagażnik jak na tej wielkości auto i duża przestrzeń dla pasażerów. W sam raz dla małej rodziny. W kwestii awaryjnośći należy się dość wysoka ocena, co prawda części fabryczne są drogie, ale który producent ceni się tanio? Zamienników jest mnóstwo, tenajwyższej jakości nie ustępują wiele oryginałom, a za to są znacznie tańsze. Nie ma żadnego problemu ze znalezieniem części. No i oczywiście ten wygląd :) pomimo swoich lat jest to wciąż jedno z najlepiej prezentujących się aut, niewiele tylko różniący się wizualnie od nowszych 307 czy 207. Wystarczy zmienić lapmy, dodać alufelgi i mamy samochód, którego nie powstydziłby się rajdowiec, a na który może pozwolić sobie przeciętny zjadacz chleba :) polecam!!

dodano 28.12.2009 00:51:59 przez

Jest to auto dla kogos kto chce tylko i wylacznie przemieszczac sie z punktu a do punktu b i te punkty beda oddalone o wiecej niz 10km (jest to diesel i musi sie nagrzac zeby byl ekonomiczny) w dodatku bedzie parkowac w miejscu gdzie jest malo miejsc parkingowych. Tym autem idzie wszedzie sie wcisnac. No najwieksza zaleta jest spalanie! Silnik strawi tez wszystko ;] opinie kolegow z forum, ja lałem olej za ktory byłem pewien;] Napewno nie jest to auto dla młodego chłopaka, ja sobie wmawialem ze a co tam nie ma mocy, no jest małe ale przynajmniej sie wszedzie wcisne, nie jest jakies ekstra sportowe z wygladu no ale moze byc... To jest blad! i ja go zalowalem juz po 3 miesiacach! Nie mowiac ile w te auto włozylem kasy! Jak do starszej osoby/dziewczyny/kobiety jak najbardziej OK. Ale jesli jestes facetem i masz ponizej 30roku zycia NIE KUPUJ tego auta!! Wiem co mowie:) Ja po roku czasu je sprzedalem i bylem bardzo zadowolony z tego powodu!! Mysle ze kupiec tez byl bardzo zadowolony bo w aucie wymienilem chyba kazda czesc jaka sie dalo, chodz tak sobie powtarzalem zawsze po jakiejs naprawie... nie no teraz to juz nie ma co sie zepsuc, zawsze sie cos psulo.

dodano 02.06.2004 23:49:22 przez

PEUGEOT 206 XT AUTOMAT! Witam. Posiadam Peugeota 206 XT wersja automat z silnikiem 1,4 benz. 2-drzwi. Auto zakupilem w 2001 roku.Przeglady regularne w Polsce i Niemczech. Od tamtego czasu mialem: (mam na wszystko dokumenty) 1.wymiana wadliwej cewki paliwowej 2.wymiana stycznika skrzyni biegów 3.dwukrotna wymiana modułu bocznych poduszek powietrznych. 4.stuki w lewarku skrzyni biegów 5.Nie zawsze zapala sie wyświetlacz od klimatyzaji elektronicznej.(panel sterowania) 6.zepsuty silniczek wentylatora klimatyzacji 7.Uszkodzony ogranicznik drzwi 8.rdza na obu tylnich wahaczach - wymiana calości 9.wymiana belki zawieszenia tylnego 10.Naprawa lusterka bocznego (nie dalo sie skladac) 11.Uszkodzony zagłówek fotela kierowcy 12.Radio fabryczne Blaupunkt 2040 gubi stacje nawet przy RDS (nie naprawione) Oczywiscie zestawienie to nie uwzglednia normalnych czesci zamiennych ktore nalezy wymieniac okresowo (filtry,klocki hamulcowe...) Czytając Wasze wypowiedzi dochodzę do wniosku iz w wielu przypadkach Mieliście takie same problemy/usterki co ja.Wiec nie jest to odosobniony przypadek. Jakieś pytania?

dodano 10.06.2004 00:49:57 przez

podsumowujac, jestem bardzo zadowolny z samochodu. wersja 3d z tym silnikiem w pelni mi odpowiada. jezdze czesto za granice, 60km z powodzeniem wystarcza na niemiecka autostrade. prowadzi sie swietnie-jezdzile mwczesniej praoma autami, moge sie wypowiedziec; jest troszeczke za miekki na polskie drogi, ale mimo to dzielnie sie na nich spisuje. spalanie akceptowalne; wyglad po prostu kapitalny; dynamika jazdy nie pozwala odczuc, ze pod maska tylko 1.1l:). mozna stwierdzic natomiast, ze powazna slaboscia (juz nie samego auta), ale marki w Polsce sa serwisy - kiepska obsluga, niezrozumiale drogie czesci (oryginalne w sklepach moto w centrum gdzie mieszkam srednio 30-35% taniej), podbnie uslugi (bacharskie, lakiernicze) - w aso ceny po prostu nieprzyzwoicie wysokie, autoryzowane stacje do 40%(!) taniej - ogoolnei - sytuacja w aso nie do zaakceptowania. podsumowujac, samochood zdecydowanie polecam pzdr:)

Demonstracyjny Nissan Micra TEKNA I - KEY

Demonstracyjny Nissan Micra TEKNA I - KEY

Rocznik: 2013. Przebieg: 0 km. Silnik: 1.2 80KM, benzynowy.

Demonstracyjny Suzuki Swift 1,2 COMFORT

Demonstracyjny Suzuki Swift 1,2 COMFORT

Rocznik: 2013. Przebieg: 358 km. Silnik: 1.2 94KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Peugeot 206, oglądali także

Dowiedz się więcej o Peugeot 206

Przeczytaj o Peugeot 206

Peugeot 206CC - sezon czas zacząć
Peugeot 206CC - sezon czas zacząć Lato jest beznadziejnym okresem na zakup kabrioletu. Są wtedy drogie, wymyte ładnie wyglądają, a kupcy nie myślą trzeźwo, gdy słońce świeci im w twarz i widzą wóz bez dachu... . Do tego sprzedawcy chętnie to wszystko wykorzystują. Ale co tam - raz się żyje.

Peugeot 206 1 280