Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 206 Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko w tym aucie jest pozytywne :) Pozytywne auto dla pozytywnych ludzi :)
Bardzo fajne auto, z wyglądu prezentuje się znakomicie, dołożyłem lotkę na klapę z modelu RC a na przód dokładkę z Renault Laguny :) Węcej nie będę dokładał żeby nie zwieśniaczyć tego pięknego samochodu.
Silniczek 1.4, niby słabizna ale podłubałem trochę: splanowana głowica, dotarte zawory, sportowe świece Brisk Premium/Racing, sportowy filtr powietrza K&N, sportowy tłumik Ulter Sport. Silniczek chodzi teraz jak (podrasowany) zegarek :)
No tu niestety zaczynają się schody - ciężko hacząco topornie wchodzące biegi to już norma w tych autach "ten typ tak ma i nic z tym pan nie zrobisz" - ale ja zamontuję Short Shifter!
Dobrze trzyma się jezdni mimo iż nie mam sportowego zawieszenia, jak narazie wystarczą szerokie opony i alufelgi z małym ET (dla niewtajemniczonych: im mniejsze ET, tym felga bardziej wystaje na zewnątrz auta, także szerokość felgi też nie jest bez znaczenia). Ponadto zregenerowana belka, a przednie amortyzatory chyba zamontowali mi z diesla bo są bardziej twarde.
Idealna widoczność i nie będę jej psuć jakimiś chińskimi foliami do przyciemniania szyb, pozatym używam najlepszych płynów do spryskiwaczy oraz markowych wycieraczek.
Tu nie ma co opisywać. Jest ergonomiczny :p aha, zapomniałem dopisać że nie miałem z tyłu uchwytów podsufitki, ale już dokupiłem i teraz pasażerowie mają się za co trzymać na szybkich zakrętach.
Zimą grzeje, latem chłodzi. Raz mi się zdażyło że latem grzał, ale wystarczyło nabić klimę i znowu chłodzi. Klima regularnie odgrzybiana nie śmierdzi. No i oczywiście nabita czynnikiem z barwnikiem UV - polecam - pozwoli to na późniejsze zlokalizowanie ewentualnych nieszczelności.
Dla małych i średnich ludzi jest OK a duzi niech się ściskają jak śledzie :)
Bardzo dobrze wyciszone wnętrze, prawie nie słychać silnika, tylko przyjemne mruczenie sportowego tłumika. Ponadto bardzo dobra akustyka - jest bass jest zabawa - można dodatkowo powygłuszać drzwi i dach.
Części coraz tańsze, ja mam już tak porobione że tylko lać i jeździć. Mimo to zawsze dokupię jakąś rzecz do auta, to jakiś zapach, to znowu wosk do lakieru...
Niestety teraz już zbyt szybko traci na wartości. To jest zbyt dobre auto żeby było warte grosze.
Nic mi o tym nie wiadomo, normalna eksploatacja, czyli planowe terminowe wymiany (olej, filtry, tarcze, klocki, rozrząd, płyny itd.)
Nic poważnego nie było, dbam o niego jak o dziecko, właściwie traktuję je jakby to było moje dziecko :) To moje oczko w głowie. Bez auta ani rusz!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Peugeot 206 Hatchback 1.4 i 75KM 55kW