Ocena kierowcy - Peugeot 3008 I Crossover

Piter, 3 lata temu
Silnik 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Rok produkcji 2013
Peugeot 3008 I Crossover 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Zawsze bałem się aut francuskich ale spróbowałem. Auto o oryginalnym wyglądzie na początku nie zbyt mi się podobał ale z czasem zacząłem go darzyć sympatią. Podobnego zdania jest moja żona. Przesoedliśmy się z Passata B5. Spore, choć nie za duże rodzinne auto, które ma dużo praktycznych rozwiązań.
Silnik pracuje cicho w porównaniu z TDI od Volkswagena. Moc 163KM w zupełności wystarcza do tego auta.
Skrzynia 6 biegowa odziwo manualna. Rzadkość przy tym silniku. Na allego znalazłem tylko 3 szt w takim zestawieniu. Pracuje poprawnie choć mniej precyzyjnie i ciężej niż w Passacie.
Zawieszenie jest dość twarde ale sprężyste. Na zakrętach auto nie wygina się nadmiernie na boki. Większe nierówności są odczuwalne. Moim zdaniem praca zawieszenia powinna być bardziej wyciszona i było by super.
Karoseria ok. Momo że auto jest szerokie to dobrze się nim manewruje, dzięki wyższej pozycji za kierownicą i dobrze przeszklonemu nadwoziu. Bardzo pomagają małe okienka w przednich drzwiach jak i te za tylnymi drzwiami. Auto morze się podobać. Pomaga również trochę więkrzy prześwit choć wolał bym żeby auto miało kilka cm większy.
Silnika prawie nie słychać. Przy równej nawierzchni cichutko. Przy wertepach słychać zawieszenie. Jest takie wrażenie, że coś postukuje. Przy prędkościach autostradowych również ok choć troszkę głośniej. Ale przy 150 km/h można normalnie rozmawiać. Nadwozie podatne na podmuchy boczne wiatru.
Tu jest bardzo dobrze. Denerwuje tylko automatyczna wycieraczka żyjąca swoim życiem. Dużo fajnych, pojemnych i praktycznych achowków poza tym przed pasażerem.
Ok. Duży plus za nadmych na tylną kanapę, który posiada swój wentylator.
Dla kaierowcy ok. Dla pasażera z przodu również. Mam 189cm wzrostu i za mną jest już trochę gorzej choć nie ma tragedii. W Passacie było zdecydowanie więcej miejsca.
Było by super gdyby nie to zawieszenie.
Nie wypowiem się gdyż nic jeszcze nie wymieniłem opróch filtrów i oleju.
Ciężko znaleźć auto z tego rocznika z takim wyposażeniem w tej cenie.
Komputer wyświetlił mi raz komunikat o spalonych dwóch żarówkach które były dobre. Żarówkę od śiwteł do jady dziennej już wymieniałem. Pozycyjną z tyłu również.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 163KM 120kW [l/100km]

6,8