Ocena kierowcy - Peugeot 306 I Hatchback

LukaszB, 20 lat temu
Rok produkcji 1993
Peugeot 306 I Hatchback 1.4 75KM 55kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Ogólnie auto bardzo przyjemne - wygodne, fajnie się prowadzi. Silnik 1400 ładnie daje sobie radę w trasie (maks. prędk. ok. 180 km/h) - zrywny, dobry moment obrotowy. Trzeba tu zaznaczyć iż jest bardzo wygodny - 5 godzin w trasie ( w 5 osób) bez wysiadania i bez najmniejszego bólu. Bardzo pojemny. Jeśli chodzi o wygląd - autko ładnie można wystylizować - choć czasami ciężko jest dostać "nietypowe" części - np. felgi. Minusem są tutaj zupełnie inne części - nawet śruby są "połówki". Francuzi także nie pomyśleli również nad łatwością wymiany niektórych części - aby wymienić mażetę przy kole należy rozebrać pół osi - biada mechanikom :). Jednak poza tym - szczerze polecam to autko.
Oprócz charakterystycznego lekkiego "klekotu" - nie można mu nic zarzucić
lekkie wchodzi - moment obrotowy zadowalający jak na tą pojemność
zaletą jest szeroki rozstaw. dobrze trzyma się drogi - jedynie co to jest trochę za miękki na nasze drogi
duże szyby przednia i tylna - wszystko ładnie widać.
samochód jest bardzo wygodny i pojemny - bez trudu wchodzi do niego bagaż i 5 osób.
jedyny minus to brak klimatyzacji. Reszta bez zarzutu.
miejsca jest sporo - auto bardzo pojemne. W wersji 5-drzwiowej spokojnie i wygodnie może jechać 5 osób.
Oprócz silnika i naszych dziurawych dróg - mało co dochodzi z zewnątrz - Nawet głośna muzyka z auta jest prawie niesłyszalna na zewnątrz.
Duży plus to zużycie paliwa - 7,5 w mieście i nawet do 5,3 w trasie (przy jeździe do 150) - co do części i napraw - jeśli nie robi się tego w serwisie Peugeota to można to tanio zrobić.
Za autko z ´93 z centralnym, elektr. szyby, wspomaganie, radio (blaupunkt - wbudowane) - sprowadzane z Niemiec - dałem ok. 15000
Wiadomo każdy samochód ma części, które należy wymienić. Poza tym nie można narzekać - przy -20 C odpala bez problemu (ze sprawnością akumulatora 70%)
Jeżdżę nim 2 lata i jak narazie miałem małe problemy z rozrusznikiem (wina szczotek) - wiadomo żużywa się.
Peugeot 306 I Hatchback