Ocena kierowcy - Peugeot 306 I Hatchback

Pawel."kogucik", 16 lat temu
Rok produkcji 1997
Peugeot 306 I Hatchback 1.4 75KM 55kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : naprawde swietnie trzyma sie drogi i jest komfortowy. na taki przebieg bez wymiany amortyzatorow zawieszenie pracuje nadzwyczaj cicho
Układ hamulcowy : wydobywajacy sie delikatny pisk podczas wciskania chamolca na postoju
silnik elastyczny posiadajacy niezladynamike. zawieszenie rewelacja swietnie trzyma sie drogi a przy tym komfortowy. karoserja zero problemow z korozja i rdza nawet w miejscach gdzie jest przyrysowany
silnik w miare dynamiczny i nadzwyczaj elastyczny. na swoje 75 KM jest ok. zaobserwowalem ze ma nierowna prace na wolnych obrotach
momentami chaczy wsteczny. z biegami do przodu nie ma problemu choc wrzucanie biegow moglo by byc bardziej precyzyjne
lubie samochody ktore maja twardsza charakterystyke ze wzgledu na leprze trzymanie sie drogi w zakretach. okazyjnie kupilem tego peugeota i myslalem ze bedzie plywal po drodze ze wzgledu na opinie o francuzach. a tu mile zaskoczenie :) samochod swietnie trzyma sie drogi na zakretach jest stabilny a przy tym naprawde komfortowy.nie wytracaja go z rownowagi wyboje. ze wzgledu na brak wspomagania oceniam go na 4
widocznosc dobra.
wedlug mnie jest ok. choc konsola srodkowa jest chyba zbyt daleko oddalona. obsluga radja wymaga odchylenie sie od oparcia. beznadziejnie umieszczony klakson
rewelacja. naprawde w samochodzie bardzo szybko robi sie cieplo. nie mam problemu z zaparowanymi szybami nawet w podrozy z 5 osobami podczas mrozow. astra clasic czy golf III potrzebuja na rozgrzanie duzo wiecej czasu.
wizualnie z zewnatrz wydaje sie nie duzym autem, ale to tylko zludzenie . z przodu bardzo duzo miejsca i na lokcie tez. z tylu rowniez. bardzo komfortowo beda podrozowac na tylniej kanapie dwie dorosle osoby rowniez i trzy spokojnie tez wejda i w naprawde przyzwoitych warunkach beda podrozowac
do pretkosci 110 naprawde cicho. po przekroczeniu robi sie coraz glosniej. wyraznie uciazliwie robi sie dopiero tak powyzej 140. na tak maly silnik nie jest zle. a udalo mi sie go rozpedzic do 170 ale silnik juz wtedy "wyl" malo przyjemna jazda. a tak na marginesie to praca i dziwek silnika jest malo przyjemny. ale to moje zdanie i kwestia gustu
wedlug mnie samochod nie duzo pali ale na tym tle astra clasic 1,4 wypada lepiej byc moze dlatego ze jest slabsza o 15 KM . na jednym baku "60l" w warszawie sredni robie ponad 750 a jezdze w miare dynamicznie. zastanawiam sie nad lpg ale nie mam rozeznania czy silniki francuskie "lubia" gaz i czy nie bede mial z nimi pozniej problemow.
przepalony wydech.
podczas ostrego chamowania i wciskania chamolca na postoju slysze delikastne pisk. nie bylem jeszcze w warsztacie ale podejrzewam ze to chyba urzadzenie od wspomagania chamowania poniewaz ten pisk dobiega wlasnie z tamtad.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

7,4