Ocena kierowcy - Peugeot 306 I Hatchback

Adam, 16 lat temu
Rok produkcji 1996
Peugeot 306 I Hatchback 1.4 75KM 55kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Najważniejsze jest to, że można na nim polegać.
Inne : Rdzewiejący tłumik
No cóż, to właśnie największa bolączka tego samochodziku. Silniczek, w szczególności w połączeniu z LPG, jest po prostu trochę za słaby. Szczególnie odczuwa się to podczas wyprzedzania z kompletem pasażerów (wiadomo, że im manewr ten jest krótszy tym bezpieczeniej. Silnik wystarczający do spokojnej jazdy. Miałem okazje przez pewien czas jezdzic wersja 1,6 w benzynie i muszę przyznac, ze wrażenia z jazdy są już na prawdę pozytywne.
Skrzynia dobrze zestopniowana. Przy spokojnej jeździe biegi wchodzą pewnie. Oczywiście, jeżeli ktoś ma sportowe aspiracje to może się ze mną nie zgodzić.
Zawieszenie dobrze wybiera nierówności i jest tanie w serwisowaniu.
Lusterka zewnetrzne mogłyby być trochę większe ale ogólnie samochód łatwy w parkingowych manewrach.
Bez żadnych udziwnień. Wszystko tam gdzie powinno być.
Za mało miejca nad głową dla kierowcy. Ja przy wzroście około 180 cm prawie dotykałem podsufitki. Miejsca na szerokość i w 2-gim rzędzie siedzeń, jak na klasę komptakt, w normie. Bagażnik wystarczający dla rodziny 2+1.
Silnik wyraźnie słychać przy wyższych obrotach.
Przy spokojnej jeździe w trasie silnik spala podobne ilości benzyny i LPG - około 6 - 7 litrów. Jeżeli jednak chcemy trochę przyśpieszyć to na trasie możemy przekroczyć 8,5 litra. W miescie nigdy nie wykorzystywałem całego zakresu obrotów więc spalanie mieściło się w granicach 7,5 - 8 litrów LPG.
Bardzo dobre wrażenie. Nie wiem skąd się biorą te negatywne opinie o francuzkich samochodach. Ten samochodzik został sprowadzony z Niemiec około 2000 roku i od tego czasu był użytkowany przez mojego tescia a następnie przeze mnie. Nigdy nie powiem o nim złego słowa. Oczywiście były jakieś drobiazgi i dochodziła okresowa wymiana płynów, filtrów, ale to norma podczas zwykłego użytkowania.
Jak powyżej. Samochód nigdy mnie nie zawiódł. Łącznie z moim tesciem przejechaliśmy nim ponad 80 tys. km i jedyną rzeczą, którą musieliśmy zrobić był tlumik, który skorowodał - z pewnością z powodu niesamowitych ilości soli na drogach w okresach zimowych. Żadnych problemów z silnikiem. Nadwozie dobrze zabezpieczone przed korozją.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

6,9