Lista ocen Peugeot 308 I SW (32) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PIRO1
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Bez wielkich katastrof. Jak pisałem wyżej wykrzywione tarcze hamulcowe zdiagnozowane przy 27 000 km, ale zauważone w okolicach 20 000 km. Ciągłe problemy z wyważeniem kół. Wygląda również na to, że nadmierne zużycie tarcz hamulcowych przednich. Trochę to dziwne, bo w Clio do 80.000 (jak go miałem) tarcze bez uwag ani wygięte ani zużyte. Podobnie w Aygo. Podobnie w innych autach, którymi maiłem przyjemność jeździć w bardziej wymagający sposób....
~Konrad
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Przy pierwszym załączeniu się FAPa zablokował się wentylator chłodnicy - wskutek czego pracował do momentu całkowitego rozładowania akumulatora. Na szczęście wystarczyła telefoniczna konsultacja z serwisem (przy okazji polecam serwis Peugeota w Suwałkach :)) Przy przebiegu 38 tys km wybił się sworzeń w przednim prawym kole (koszt z wymiana niecałe 100 PLN)
~Lion King
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
Wyłamana regulacja podłokietnika(strasznie słaby delikatny mechanizm), na wiosnę i na jesień przepalające się żarówki świateł drogowych. Problem z czujnikiem poziomu oleju(raz pokazuje normalnie raz "--".
~tomciogar
SW 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Łączniki stabilizatora przy 187tyś to jedyna część którą musiałem wymienić( 40 zł za 2 sztuki) nie licząc żarówek od świateł dziennych (2 zł za sztukę - wymiana trwa 2 minuty- dostęp wzorowy nie trzeba jechać na serwis:)
~artur
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
odpukać, na razie bez awarii ( wymieniony tylko akumulator) ale na myśl o awarii filtra cząstek stałych dostaje gęsiej skórki...niby nic się nie psuje ale cały czas jest schiza że zaraz coś stanie
~Tom
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
Częste przepalanie się żarówek czy kostek w tylnich światłach. Czasami świrujący czujnik poziomu oleju. Często padające czujniki/ zaworki zmiennych faz rozrządu.
~Monika
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Auto ma 175 tysiecy, ja przejechalam 35 tys, zadnej usterki od nowosci- mam cala historie z ASO od poczatku, zajezdzal tam tylko na przeglady gwarancyjne i wymiany oleju.
~Kamil
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
Od nowości, po 2,5 roku użytkowania jedynie raz w ASO z powodu obluzowania czegoś w rodzaju gumowego tłumika od pokrywy bagażnika. Na gwarancji od ręki szybko załatwione.
~Andrzej
SW 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Strzela ogranicznik w drzwiach kierowcy, skrzypi tylna klapa, autem jak do tej pory zrobiłem ok 25tys. km przez rok. Usterek brak tylko eksploatacja
Dziennik kosztów dla Peugeot 308 I SW
9,1
~maciej
SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
za czule ustawiony był alarm i wył bez powodu. W serwisie to poprawiono. Tak po za tym nic, jednak to żadna wykladnia auto ma tylko 16 tys. przebiegu
Peugeot 308 I SW