Ocena kierowcy - Peugeot 5008 II Crossover

Artur, ponad rok temu
Silnik 1.2 PureTech 130KM 96kW
Rok produkcji 2019
Peugeot 5008 II Crossover 1.2 PureTech 130KM 96kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Daje radę jak na pojemność. Zobaczymy jak z trwałością.
Samochód jest spory. Obawiałem się dynamiki małego silnika ale dla mnie spełnia oczekiwania. Jazda do 150km/h jest płynna i w miarę dynamiczna. Zobaczymy jak z trwałością jednostki, odpukać mam dodatkowe 4 lata gwarancji więc jest jakieś zabezpieczenie. W środku wygodnie, miejsca ogrom. 7 osób w tym 3 dzieci w fotelikach jechało całkiem wygodnie na trasie 50 km. Według mnie na większe podróże w 7 osób nie ma sensu gdyż nie mamy prawie w ogóle bagażnika. Na wycieczki jest ok. Skrzynia płynnie zmienia biegi. Brak szarpania. Klimatyzacja jak dla mnie przy minimalnym nawiewie jest zbyt mocna. Chłodzi i grzeje bez zarzutu. Widoczność w miarę dovra, czasami przednie belki przysłaniają widok przy skrętach.
Demon prędkości i osiągów to nie jest ale widziały gały co brały. Dla podróży z dziećmi z A do B w miarę dynamiczny sposób jest ok.
Bez zastrzeżeń
Auto duże więc trzeba się liczyć z tym, że wszędzie się nim nie zaparkuje. Trochę buja jak to w autach typu SUV. Dziury tłumi w miarę dobrze. Do manewrowania nie jest tak straszny jakby się wydawało.
Blacha w niektórych miejscach to jest cieńka jak żyletka np przednią klapa. Przy mocniejszym docisku można wgiąć.
Belki przednie przy skrętach przysłaniają widok. Tył i lusterka ok
Jak na razie brak zastrzeżeń
Z przodu wygodnie. Fotele są jednak wyprofilowane i wąskie. Większe osoby mogą być zaskoczone. Z tyłu dużo miejsca. Regulacja każdego siedziska. Dodatkowe fotele są dobre ale jak dla mnie na wycieczki do maks 1-2 h jeżeli siedzą na nich osoby dorosłe. Dla dzieci są wygodne.
Mogło by być lepiej. Do 120km cicho. Powyżej już słychać szum. Bryła auta daje o sobie znać.
Na dzień dzisiejszy ciężko powiedzieć. Zobaczymy za jakiś czas.
W aktualnej sytuacji rynkowej auto jest droższe niż powinno. Jakoś dobra, cena mniej. Jest dobrze ale powinno być lepiej. Widać oszczędzanie na, niektórych materiałach.
Na razie brak uwag. Jedynie czasami system multimedialny troszkę dużej się włącza.
Na razie brak uwag

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 130KM 96kW [l/100km]