Ocena kierowcy - Peugeot Partner I

Darek, 17 lat temu
Silnik 1.8 D 61KM 45kW
Rok produkcji 2002
Peugeot Partner I 1.8 D 61KM 45kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
W zimę przy -20 st. pali z 1 kopa tylko trzeba pamiętać o podgrzaniu co w lato nie jest potrzebne choć kiedyś przyzwyczajony do lata nie podgrzałem świec przy - 15 st. i zapalił!!!
kiedyś nie dałem rady Astrze 1.4 i zrobiłem w nim mały tuning dzięki czemu wzrosła moc do 125 kM elastyczność jest super bo moment obr.wynosi 290NM. co pozwala wybaczyć niską kulturę pracy jak na te czasy. Raz pozwoliłem sobie na sprawdzenie prędkości max 190km/h.Śmiga super choć korzystam z mocy z umiarem.
Jest bardzo wygodny, trochę za miękki ale to cena wysokiego komfortu a poza tym nie jest robiony na nasze drogi.
Idealny do małej firmy a dla rodiny doskonały.
Mógł by się nagrzewać trochę szybciej ale ten typ tak ma, po nagrzaniu jest ok.
Trochę przeszkadza brak regulacji wys. fotela kierowcy i źle skonstruowane siedziska(pęka gąbka) z tułu super.
pow. 110 trochę głośny ale wys. szyba robi swoje ale podczs wujazdów wakacyjnych dobrze słychać tych z tylnego siedzenia.
Po tuningu mimo obietnic że spadnie nic z tego ale nie wzrosło, w górach jeżdżąc bez pośpiechu na 14 kołach ok.5.2l w mieście (Warszawa) 7,5l w trasie przy 130 i więcej 7l, do 2000 obr.5.2l
64.000 to niemało ale Cady blaszak z tyłu bez tapicerki dużo droższy. Teraz sprzedawane są jeszcze tańsze ale chyba niema 2.0 HDI.a szkoda.
końcówki drążków po 48.000 (chyba nasze drogi)chamulce super a po 50.000 jeszcze nie zmieniane w nich nic. Problemy z siedziskiem kierowcy 2 razy wymiana podobno stare były lepsze ale jeszcze mnie nie zawiódł. A i osłona pod silnikiem w końcu wymieniłem ją na metalową w serwisie bo brak zamienników stalowych a plastiki to jednorazówki.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 D 61KM 45kW [l/100km]

5,6