Ocena kierowcy - Peugeot Partner II Furgon

kir, 14 lat temu
Silnik 1.6 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2009
Peugeot Partner II Furgon 1.6 HDi 90KM 66kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : To jest masakra w porównaniu z poprzednim modelem. Tarcze robią swoje.
Zawieszenie : stukanie na \"gęstych\" nierównościach np. pomarszczony asfalt lub droga nieutwardzona
Karoseria : Dość dziwne łączenie nakładek przedniego zderzaka. Już po mału widać efekty pracy między tymi elementami
Silnik : Jak kupować to z większą mocą, tutaj jest jej trochę za mało
Jeżeli miałbym wybierać między poprzednim modelem a tym, nie zwracając uwagi na wygląd tylko na użyteczność to raczej poprzedni model z klimatyzacją bardziej się sprawdza
Silnik stanowczo za mały jak na ten samochód ważący 1.4T Trzeba dość mocno dociskać gaz, żeby autko sprawnie pędziło do przodu. Wersja mocniejsza na pewno lepiej spisała by się tutaj. Absolutną zaletą tego silnika jest jego cicha praca i przy spokojnej jeździe jest prawie niesłyszalny.
Jak na razie nie mam zastrzeżeń.
Jedyną wadą tego modelu jest dość nisko zawieszony tył. Po załadowaniu większego towaru bardzo często haczę o nierówności jezdni hakiem!!! I nie trzeba wiele, wystarczy 5 osób na pokładzie, żeby przejazd przez wyższy próg stał się nie lada wyczynem. Po za tym autko bardzo dobrze trzyma się drogi i rewelacyjnie prowadzi.
Przednie słupki zastawiają większą część drogi. Kilkukrotnie udało mi się wymusić pierwszeństwo ponieważ nie widziałem samochodu. Nachylenie i grubość tego słupka powoduje, że obecnie zanim wyjadę muszę troszkę się powyginać we wszystkie strony żeby wiedzieć gdzie jechać.
Zero schowków zewnętrznych. Narobili schowków pod siedzeniami i w innych super miejscach, a zlikwidowali kieszenie w drzwiach!!! Teraz trzeba szukać napoju który tam wejdzie, bo nie z każdym nam się to uda. Podobnie schowek pasażera, klimatyzowany... tylko co tam schłodzić. Jedyne co tam wejdzie to puszka koli. Drzwi jak do stodoły a w środku kawalerka!!! Jedyną dobrą zmianą jest schowek nad licznikiem. Kolejna wada to siedzenia. Jak chcesz się kimnąć to zapomnij. Nie ma możliwości rozłożenia w prostej linii. Plus za dodanie podłokietnika. Po za tym wszystko pod ręką i dobrze widoczne. Dochodzi jeszcze kompletny brak schowków w bagażniku (oprócz tego maleństwa).
Dramat jeżeli chodzi o zimę. Jeszcze tak źle ogrzewanym samochodem nie jeździłem. Jeżeli nie wyjeżdżasz w trasę no ogrzanie wnętrza graniczy z cudem. Byłem już na serwisie, ale stwierdzili że ten typ tak ma. Dmuchawa na 3 biegu a dmucha ledwo co. Na 4 robi hałas a ogrzewania dalej jakby brakło... Jeżeli chodzi o chłodzenie latem to bardzo dobrze. Tylko ile lata mamy w naszych warunkach?...
Nie mam zastrzeżeń
Cicho i spokojnie
Pojemność mała, masa duża ale spalanie 6.4 to wynik co najmniej dobry. Są oczywiście chwile (szybsze) kiedy jest większe. Ale średnio wypada dobrze.
Coś wali od nowości w zawieszeniu na \"gęstych\" nierównościach. Jazda po drodze utwardzonej powoduje wrażenie, że zaraz nam koła poodpadają. Zgłoszone na serwisie i sprawdzone z innym samochodem, wynik to wada wrodzona modelu a to bardzo źle. Ostatnio dołączyło brzęczenie przy przyspieszaniu, jakaś osłona. Stwierdzenie co, serwisowi może zająć 48 godzin??!! Po kilu miesiącach zaczęły odstawać tylne przesuwne drzwi.
Jak na razie brak i mam nadzieję że tak jak poprzedni model, ten również nigdy mnie nie zawiedzie...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 90KM 66kW [l/100km]

6,4