Ocena kierowcy - Renault 19 I Hatchback

grzesiek985@o2.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Renault 19 I Hatchback 1.7 90KM 66kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo żywy silnik. Elastyczny i przyjemny. Mimo nie porażającej mocy 90KM autko łądnie się zbiera do jazdy a stała prędkość max jaką można osiągnąć bez przegrzewania silnika to 180km/h (max chwilowa prędkość to ok 195km/h)
Silnik : Nagminnie "padająca" uczczelka pod przykrywką klawiatuy
Zawieszenie : Pojawiające się stuki (nie wynikające z uszkodzenia).
Układ hamulcowy : Naciągacze w bębnach nie działają za dobrze.
Polecam.
Dobry silnik, który, jeśli będzie regularnie miał wymieniane płyny i filtry, pożyje b.długo.
Linka podciągająca wsteczny potrafi się przetrzeć i pęknąć. Wtedy potrzebna wymiana, nie wyniesie nas dużo ani pracy ani wkładu finansowego.
Wytrzymałe podzespoły. Wszystko ok.
Wszystko czysto i jasno. Parkowanie tyłem i cofanie nie sprawia problemów.
Każdy guzik/przycisk/pokrętło jest tam gdzie powinno się znajdować. Brawa się należą.
Pięknie. W zimie szybko zaczyna dmuchac ciepłym powietrzem (po ok 1km zwykłej jazdy), a latem potrafi delikatnie ochłodzić (zależy od stopni na zewnątrz). Problemem może być nadpalająca się wtyczki w pokrętle intensywności nawiewu. Ale nie spotkałem się z tym u nikogo więcej.
Nic dodać, a jest co ująć. Miejsca na nogi/głowę/ciało jest wystarczająco a nawet aż nadto. 4 osoby jada wygodnie i komfortowo.
Przy nie przekraczaniu 3 tys obrotów i max prędkości 120-130km/h można rozmawiać wewnątrz normalnym natężeniem głosu. Powyżej tych prędkości jest już trochę głośniej.
Spalanie w mieście to ok 7.5l - 8.5l/100km. W trasie przy oszczędnej jeździe 5.7l - 6l (a mam silnik 1.7). Przy jeździe dynamicznej spalanie oscyluje w granicach 9l.
Za te 3000 - 5000 zł nie kupicie lepszego auta z tego roku.
Luzujące się żaróweczki w podświetleniu zegarów/wskaźników itp. Po pewnym czasie trzeszcząca deska (na szczęście cicho i rzadko)
Z naprawdę poważnymi usterkami jeszcze się nie spotkałem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.7 90KM 66kW [l/100km]

8,4