Ocena kierowcy - Renault 19 II Hatchback

Robert 37, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1993
Renault 19 II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
NIE POLECAM NIKOMU TEGO SAMOCHODU chyba ze ktoś nie ma kasy i stac go na kupno samochodu za ok 3000 zł.
Nigdy więcej Renault żadnej francuszczyzny. wreszcie się go pozbyłem.Trochę słaby 1,4 tylko 60 KM nie da sie na tym silniku poszaleć. Maksymalnie wyciagnołem nim na autostradzie ok 163 km/h Zaleta to że pomimo przebiegu 236000 nie bierze oleju.
problemów ze skrzynia w zasadzie przez 4 lata nie miałem ostatnio urwała mi się linka od wstecznego
zawieszenie beznadziejne obojetnie czy z rzodu czy z tyłu za miękie najmniejszą przejechaną dziurę słychać (pomimo kapitalnego remontu zawieszenia)
może być
może być
słabe ogrzewanie beznadziejna wentylacja bardzo szyby parują
jest to samochód średniej wielkości więc bez komentarza
tak sobie nie najgorzej
dużo pali średnio 7 l/100 km. Drogie części w porównaniu do niemieckich samochodów. Moje renault bardzo częto sie psuło na okrągło coś trzeba było wymienić, kuz miałem tego dosyć i go sprzedałem. Teraz mam passata TDI i nie wiem co to warsztat. NIGDY WIĘCEJ RENAULT
Jak mam byc szczery to nie polecam nikomu Renault 19 totalna lipa
bardzo często sie psuł praktycznie bez różnicy czy to elektryka czy zawieszenie czy silnik miałem juz tego dosyć
pompa paliwowa, pompa wodna aparat zapłonowy tarcza sprzęgłowa kilkukrotnie zerwane linki sprzęgła i gazu nie chce mi sie więcej pisać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

Renault 19 II Hatchback