Ocena kierowcy - Renault 19 II Hatchback

Silnik 1.8 i s 95KM 70kW
Rok produkcji 1994
Renault 19 II Hatchback 1.8 i s 95KM 70kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Zawieszenie : Szybko zużywające się tuleje wahaczy. Bardzo tanie.
Niedoceniony samochód pozostający w cieniu dużo gorzej wyposarzonego i gorzej sprawującego się golfa II
Ośmiozaworowy silnik o pojemności 1.8 pozwalał zarówno na spokojna jak i dynamiczna jazdę, bardzo elastyczny, pracuje w zakresie 1,5 do 5.5 tys obrotów. Spokojna jazda w zakresie 1.5-2.5 tys obr odwdzięcza się niedużym zużyciem paliwa i niskim poziomem hałasu. Silnik chodził równo i wkręcał się na obroty. Regularnie wymieniałem olej, świece i kable WN oraz filtry. LPG miało ponad 10 lat.
Dobrze zestrojona do parametrów silnika, bardzo elastyczna i długa \"trójka\". Wsteczny haczy - chyba we wszystkich 19.
Tradycyjnie, francusko, miękko ale pewnie. Wspomaganie ułatwiało kręcenie kółkiem w mieście. Na trasie auto przyjemnie płyneło a wieście nie dawało odczuć każdej dziury. Auto miało bezpieczną granice poślizgu i łatwo z niego wychodziło. Trochę za miękki tył (siadająca belka).
Do przodu i na boki bardzo dobrze. Do tyłu również. Najgorzej tył po skosie - szeroki słupek jak w większości 5d aut.
Wszystko pod ręką, fotel regulowany na wysokość z regulacja podparcia lędźwiowego.
Miałem klimatyzacje, nie miałem problemów.
W tej klasie, w tym segmencie, za te piniądze, nie ma konkurencji do r19.
Jest ok. można było lepiej wyciszyć tył.
Jak na auto w tym wieku, z nie najmniejszym silnikiem spalanie na poziomie 10-15 litrów gazu po mieście uważam za dobry wynik.\\ Tym bardziej ze mam ciężka nogę i jeżdżę dynamicznie. Auto poważnie nigdy się nie zepsuło a koszty serwisu miło zaskakują.
Pada notorycznie podświetlenie przełączników w konsoli środkowej. Wymiana żarówki za 15 groszy trwa 5 minut, ale....
Jedyna poważna usterka to zapieczony bendix na rozruszniku. Auto musiałem odpalić na pych. Nic więcej poważnego się nie stało.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i s 95KM 70kW [l/100km]

10,8