Ocena kierowcy - Renault Captur I Crossover

B., 8 lat temu
Silnik 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2015
Renault Captur I Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Bardzo pozytywny samochód o ponadprzeciętnej ilości miejsca w środku (większej niż np. kompaktowy focus czy auris)
Na razie 7000 km przebiegu więc nic się nie dzieje. Odpalam i jeżdżę. Pierwszy przegląd dopiero przede mną, przy okazji wymienię olej choć teoretycznie wymiana co 30 000 km.
Renault powinno rozważyć skrzynię 6 biegową bo w trasie brakuje wyższego przełożenia żeby zredukować wysokie spalanie przy ok. 140 km/h
Cóż to auto miejskie więc nie ma co się spodziewać sportowych właściwości jezdnych. Ogólnie przy prędkościach do 130 km/h prowadzi się w miarę pewnie. Da się wyczuć tendencję do podsterowności, ale jest w porę wyczuwalna.
Brak uwag, jest dobrze. Dużym plusem są seryjne czujniki parkowania z tyłu które wpływają na "widoczność"
Wszystko jak trzeba i gdzie trzeba. Może umiejscowienie przycisku od tempomatu nie najszczęśliwsze, ale to drobiazg nie wpływający na całość.
Klima i ogrzewanie wydajne i ciche.
Przy tych rozmiarach samochodu przestrzeń robi wrażenie i to nawet na tle teoretycznie większych kompaktów.
Bez uwag.
Na razie jedynym kosztem stałym jest paliwo, dosyć dużo paliwa w stołecznym ruchu miejskim pali średnio 8.5 litra /100 km (bez trybu ECO i włączonego S&S) to trochę dużo. na ultrakrótkich trasach nawet 9.2 litrów /100km. W trasie przy oszczędnej przewidującej jeździe z prędkością ok. 100 km/h przy komplecie pasażerów i z bagażem ok. 5.9 litra/100 km powyżej 120 km/h spalanie rośnie skokowo. Nie używam trybów ECO i S&S, testowałem je zaraz po zakupie samochodu i nie widziałem specjalnej różnicy w spalaniu a samochód był wyraźnie mniej dynamiczny.
Wydaje mi się, że porównując cenę jaką zapłaciłem za dobrze wyposażone nowe auto do drobnych uwag jakie mam to jest dobrze.
Nowy samochód więc na razie nic się nie dzieje natomiast trzeba zwrócić uwagę na bardzo delikatny lakier który wybitnie łatwo się rysuje. Dodatkowo w moim samochodzie pojawił się ubytek klaru na masce i będzie w ramach gwarancji nakładana nowa warstwa - zobaczymy jak spisze się serwis Renault.
Brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 Energy TCe 90KM 66kW [l/100km]