Ocena kierowcy - Renault Captur I Crossover

Tomasz, 6 lat temu
Silnik ENERGY dCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2017
Renault Captur I Crossover ENERGY dCi  90KM 66kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Na normalnym trybie niezależnie od stylu jazdy spalanie ok 5 - 5.6 l/100 km. Wczesnej miałem benzynę... i tam... rozpiętość w spalaniu sięgała 3 litrów na setkę.
Inne : -
Ogólnie pozytywny samochód nadający się do jazdy po mieście. Doskonale się sprawdza przy parkowaniu na wyższych krawężnikach. Na autostradzie również daje radę a co najważniejsze zadowala się niewielkimi ilościami paliwa.
W miarę dynamicznie można jeździć wyłącznie na trybie normalnym. Funkcja EKO to nieporozumienie.
Dobrze zestopniowana przekładnia, biegi wchodzą lekko i precyzyjnie.
Wcześniej jeździłem Hondą Civic... idealnie trzymała się drogi ale była twarda i ... niska co owocowało tym, że nie raz zahaczyłem podwoziem o różne elementy znajdujące się na drodze. W Capturze... jest miękko i komfortowo a co najważniejsze,,, nie boję się że o coś zahaczę gdy wjeżdżam na krawężnik czy tez przejeżdżam przez próg zwalniający.
Autem podróżuje się wygodnie. Siedziska umieszczone wysoko a zatem można bez problemu ogarnąć wszystkie gabaryty samochodu.
Samochód doskonale nadaje się do podróżowania po mieście... a i jazda na trasie nie jest męcząca.
Automatyczna klimatyzacja sprawuje się bezproblemowo.
W środku mogło by być nieco szerzej...
Nadwozie jest dobrze wyciszone. Na razie (jak samochód nowy) nic nie skrzypi ale zobaczy się jak przejadę 100 tys, km
Autem przejechałem już ponad 8 tys. km. Na początku korzystałem z trybu EKO, jednakże w tym trybie samochód zupełnie nie ma mocy a zatem aby poruszać się sprawnie trzeba było mocniej naciskać na pedał gazu... a i tak dynamika była mizerna. Większość jazd odbywa się w Krakowie czyli więcej się stoi niż jedzie. Na autostradzie w miarę oszczędnie jedzie się do 120 km/h. Powyżej tej prędkości zużycie sięga 7-8 l/100 km. Na trybie normalnym zużycie ON jest porównywalne jak na EKO ale dynamika o wiele lepsza a co za tym idzie nie trzeba mocno "deptać" pedału gazu aby bez problemów poruszać w gęstym ruchu miejskim.
Samochód wart swojej ceny - ale to subiektywna odpowiedź. Szkoda, że nie można kupić z napędem na 4 koła... byłby wtedy ideał ;-)
Nowy samochód... brak usterek (oby było tak dalej).
Do tej pory brak :-)

On - zużycie paliwa dla silnika ENERGY dCi 90KM 66kW [l/100km]