Ocena kierowcy - Renault Captur II Crossover

grzegorz, 11 miesięcy temu
Silnik 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Rok produkcji 2022
Renault Captur II Crossover 1.0 TCe LPG 100KM 74kW od 2020 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie o 7 l/100km czytałem w poprzednich komentarzach ale myslałem że to przy niższych predkościach. Natomiast też przeczytałem tutaj że ktoś ma na liczniku 10 tyś i nigdy nie zszedł poniżej 8 l. Może inny styl jazdy albo coś innego
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Poprzednio jezdziłem dusterem 1.6 sce. Chciałem kupić nowego z tym silnikiem ale cena 97 tyś. to już nie jest korzystny stosunek jakości do ceny. 5tyś. wiecej kosztuje ztym samym silnikiem CAPTUR. Auto lepiej wykonane, wyciszone i lepiej wyposażone. Mówie o wersji techno. Miejsca dla pasażerów z tyłu tak samo tylko bagaznik 445 l. a w Capturze 420 . Jednak komfort jazdy dla mnie w Dusterze był lepszy. Tutaj jest troche twardsze zawieszenie za to na to na szybkich zakretach Captur jest stabilniejszy i to zdecydowanie. No i Duster jest 35mm wyzej zawieszony i dla mnie to było ważne bo mieszkam na terenach leśnych i czesto wjeżdżam tam gdzie można.
Naprawde bałem sie ze ten 1.o Tce LPG bedzie za słaby jednak po jezdzie próbnej zmieniłem zdanie. jest zupełnie wystarczający . Przy jezdzie 100km /h na 6 biegu spaliłem równo 7 litrów . mierzyłem od tanowania do tankowania. Tylko czuć na biegu jałowym wibracje ,ale to normalne przy 3 cylindrach
Działa poprawnie z leciutkim chaczeniem . W poprzednim - Dusterze było podobnie . Tam było 5 biegów a tutaj 6. Dzisiaj oba samochody z tym silnikiem mają po 6 biegów
Zawieszenie sprężyste i troche bardziej twarde ale na trasie o wiele lepiej pokonuje zakręty . Natomiast na drogach o gorszej nawierzchni to Duster zdecydowanie lepiej sobie .poradzi. Do układu kierowniczego nie mam zastrzeżeń .
Dla mnie bardzo ładna sylwetka Mam kolor orange z czrnym dachem. Z felgami aluminiowymi ładnie to współgra. Ale wiadomo to kwestia gustu
dla mnie średnio. W Dusterze było lepiej jednak kamery 360 stopni , camera cofania i czujniki parkowania - przód i tył robią swoje i problemu nie ma. Najwiekszą różnice zauważyłem w światłach drodowych i mijania .Tutaj są ful ledy i na dodatek automatycznie sie drogowe zmieniają, działa to bardzo dobrze
Dla mnie jest ok
Klima działa poprawnie, zobaczymy jak będą upały. wnetrze szybko sie nagrzewa . Wentylacja dobra . W Dusterze średnio to działało - podczas deszczu załaczałem czsami klime a tutaj nie
Na tą wielkośc samochodu jest zaskakująco dużo miejsca na tylnej kanapie - na kolana .W Dusterze za swoim fotelem kierowcy to lekko dotykałem oparcia z przodu a tutaj nie. Z przodu ilóśc podobna .
jest bardzo dobrze tylko podczas tylko podczas przyspieszania słychać silnik.jeszcz nie jechałem na autostradzie to niewiem jak będzie przy 140km/h
I tutaj nie dałem 5 gwiazdek. Bardzo małe koszty paliwa. Jak wczesniej wspomniałem na trasie mozna spokojnie spalic 7 l/100 , ale jak przyjdzie regulacja luzu zaworowego to na dzień dzisiejszy szykować 4,5 do 5 tyś. Ten silnik nie ma samoczynnej regulacji .w niektórych ASO wiedzą o tym ale kłamią
uważam że jest bardzo korzystna na tle konkurentów a dodatkowo fabryczne lpg
puki co nowe auto i żadnych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TCe LPG 100KM 74kW [l/100km]

7,4