Ocena kierowcy - Renault Captur I Crossover

Tomasz, 8 lat temu
Silnik 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2015
Renault Captur I Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo obaw co do jenostki 900 cm TCe uważam, że mnie pozytywnie zaskoczyła - jest wystarczającą dynamiczna przy umiarkowanym apetycie na paliwo.
Po niespełna roku użytkownaia Captura jestem bardzo zadowolony. Auto idealna na miasto ale i dobre na trasę. W teren jeszcze się nie zapędziłem więc nie mam zdania. Ogólnie samochód wart uwagi.
Jednostka TCe 90 KM w zupełności wystarczy do normalnej jazdy - jak trzeba to auta przyspiesza jak trzeba ograniczyć paliwo włączamy eko ale i dynamika auta maleje.
Świetnie spasowana, krótkie przełożenia bez konieczności wajchowania. Dość elastyczne bo bez problemu rusza z 2 a i na 5 przy jeździe 50 km/h się nie dławi.
Auta bardzo dobrze zachowuje się na drodze i co mnie zaskoczyło nie wychyla się za bardzo na boki na zakrętach. Przedni napęd jest dobrym rozwiązaniem więc jest OK.
Widoczność do przodu dobra, może trochę gorzej do tyłu z racji małej szyby tylnej i bocznych. Polecam doposażyć w czujniki cofania, które ułatwią manewry zwłaszcza do tyłu.
Pozycja za kierownicą dzięki regulacji wysykości fotela jak i kierownicy w dwóch płaszczyznach wystarczająca. Fajną funkcją jest regulacja tylnej kanapy dzięki czemu możemy zwiększyć pojemność bagażnika lub miejsca z tyłu.
Silnik nagrzewa się szybko dzięki czemu zimą mamy ciepłe auto wewnątrz po kilku minutach. Klimatyzacja (manualna) jest OK. Jedynie nawiew przedniej szyby mógł być lepszy i skierowany pod innym kątem.
Dla 4 osób podróż jest wystarczająca. Ja głownie użytkuje auto z 3 osobami i mnie taka przestrzeń zadowala. Nie jest to może Scenic ale wystarczająca. Bagażnik wbrew pozorom dość duży jednak na dalszą wyprawę zakupię zapewne bagażnik dachowy,
Auto zwłaszcza przy wchodzeniu na wyższe obroty jest słychać mi to nie przeszkadza lecz żona uważa to za minus Captura. Mimo silna 3 cylindrowego jest wg mnie dobrze wyważony i nie czuć jego drgań.
Wizyt w serwisie nie miałem więc kosztami jest jedynie paliwo. Spalanie na poziomie 6 litrów przy jeździe 60% miasto - 40% trasa powyżej 30 km wydaje się dobrym wynikiem.
Cena auta w wersji Zen z dodatkowym wyposażeniem wyszła mnie niespełna 70 tys. w tym przedziale rozważałem Opla Mokkę, Suzuki Vitara lub S-Cross i Peugeota 2008. Z racji przywilejów lojalnościowych jakie otrzymałem od Renault zdecydowałem się na Captura i jestem zadowolony z wyboru.
Nie dotknęły mnie żadne usterki więc daje maksymalnie ale może w miarę upływu czasu coś się pojawi. Na chwilę obecną auta sprawuje się dobrze ale to jest komfort posiadania nowego auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 Energy TCe 90KM 66kW [l/100km]

Renault Captur I Crossover