Ocena kierowcy - Renault Captur I Crossover

JaceK, 7 lat temu
Silnik 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2016
Renault Captur I Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wybrałem kolor szary metalik i dodałem szare (niemalże takie same) alusy. W tej konfiguracji wóz dostał nowy dizajn. Nie jest tak cukierkowo a b. ekskluzywnie i trochę sportowo (pomijając silnik). Efekt chyba niezamierzony przez producenta ale wspaniały. Poza tym b. pozytywnie to: silnik, zawieszenie, komfort jadzy.
Miałem już kilka salonowych, w tym renault megane I. Jest tu duży postęp. A) zawieszenie - dużo lepsze B) Silnik turbo - daje radę - jest tu lekka t. dziura, ale potem już b.dobrze dobrze. C) Pewna niespodzianka z której jestem b. zadowolony a która wyróżnia wyraźnie ten model nawet od suzuki GV 2011' - o niej potem
Bez zastrzeżeń, no może ta dziura turbo.
Nie lubię skrzyń o b. krótkich przełożeniach i takich w których trzeba idealnie prowadzić drążek. Captur ma ją trochę b. pozwalającą na ludzkie małe odstępstwa od "jazdy po szynach" i to jest to!
Jak na trochę wyżej zawieszony model (idealny na polskie drogi - szczególnie przyszłościowo jak wyschnie strumień pieniędzy z unii do czego wszystko zmierza) b. dobrze reaguje na ruchy kierownicą. trzeba by się postarać aby wyprowadzić go z toru jazdy. Jeździłem głównie "na suchej naw." - tyle pozwala mi żona.
Dużo bardziej komfortowy jak honda jazz, suzuki GV - b. dobrze pochłania krótkie garby. Widocznośc do tyłu i tyłu w skos wyraźnie słaba ale ta linia zewnetrzna!
Bez problemów można sobie dostosować stanowisko pracy/jazdy do siebie! Wszystkie przełączniki w zasięgu. Tempomatu nie używam - gdyby był nowszej generacji...
Trochę na wyrost bo jeździłem tylko wiosną ale doskonale. Tutaj obiecane wyjaśnienie z "Całokształtu" punkt "C". Zadziwił mnie ten model bo jako jedyny z poprzednich 6 marek ma to coś! Dokładnie to - w temperaturze 21 -22 stopnie ( w jeździe w słońcu)DAJE RADĘ BEZ KLIMY - tak jakby była włączona. Być może to efekt silniczka i szyb atermicznych. W Suzuki GV 2.4 benzyna jest też nieźle ale nie ma tego efektu - może gary silnika ogrzewają wlatujące powietrze!?
Jak na wielkość - tak jak obok w "gwiazdach". Honda Jazz też jest duża wewnątrz ale brak jej tego odlotu w wyglądzie. Dla czworga wystarczająco - nawet przestronnie. Znajomy ze Scenikiem I stwierdził, że u niego jest ciaśniej z tyłu. Wysoka pozycja w trakcie jazdy b. dobra dla ciał jadących.
Trochę doskwiera terkot przy dynamicznym rozpędzaniu ale w sumie można pomyśleć, że dizel, którego na szczęście nie miałem. w czasie normalnej jazdy do 100 -110 ok!
Na razie ocena na wyrost. Spalanie ujdzie - średnio przez ostatni miesiąc ok. 7,3 (50% trasa -50 miasto) - jeszcze na dotarciu no i jeździ głównie żona a u niej spala więcej?!
Trochę plastikowe wnętrze. Lecz dizajn b. dobry. Cena też ujdzie. Jakość sam podniosłem zmiana stalówek na alu oraz letnich na letnie z homologacją zimową - są takie! problem z czujnikami odpadł (przesunął się w czasie) a opony jak premium letnie i markowe zimowe.
Miałem już megane i było ok! Nie jestem ślepo zapatrzony w produkty niemieckie - często "modyfikowane"!? w garażach. Dlatego wierzę że z niezawodnością b. dobrze. Francuzi już wyszli z wieku niemowlęcego w elektronice!
Mało CASU! (1 i 1/2 miecha) Po prostu nic!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 Energy TCe 90KM 66kW [l/100km]

Usterki Renault Captur I