Ocena kierowcy - Renault Clio I

Rok produkcji 1996
Renault Clio I 1.2 60KM 44kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronny bagażnik b. dobra wentylacja i ogrzewania
Karoseria : Rdza na tylnich nadkolach po obu stronach
Inne : Luzu na drążkach kierowniczych jeszcze nie ma ale powoli zaczynają skrzeczeć
Układ hamulcowy : Wymiana klocków hamulcowych po 54000 km
Jeżeli auto z tego rocznika jeździ bezawaryjnie bez dodatkowego wkładu finansowego (wymiana paska rozrządu i oleju) to jest to rewelacyjny samochód. Stylistyka auta wnętrze jest już nie co przestarzałe ale z pełna świadomością polecam to auto!! :)
W mieście nie ma problemu silniczek daje rade ale na trasie (droga szybkiego ruch autostrada) brakuje mu mocy szczególnie przy pełnym obciążeniu oraz wieksze wzniesienia dają o sobie we znaki.
W moim autku 1 bieg moge praktycznie wrzucić wtedy gdy samochód stoi w miejscu
Moje clio nie posiada wspomagania :( wiec na parkingu są małe problemy
Nic nie przeszkadza wszystko widac
Korbka od mechanizmu otwierania szyb jest usytuowana nieporęcznie trzeba użyć sporej siły żeby otworzyć okno, b mały scowek, posiadam wersje 3 drzwiową gdy przednie fotele są wysunięte do tyłu jest mały problem z dostaniem sie na tylnią kanape
Jak na tej klasy auto to bajka szyby nie parują. Po kilku kilometrach z tylniej szyby znika para
Jak na auto klasy A jest tutaj wystarczająco miejsca zarówno dla pasażerów jak i dla kierowcy, dosyć duży bagarznik.
Autko jest idealnie wyciszone
Zużycie paliwa: 1. Zima miasto dojazd do pracy odcinek 7km: 7,6l/100km 2. Zima jazda mieszana 6,8l/100km 3. Trasa jazda z średnią prędkością 110km/h: 6,1l/100km Podejrzewam że na trasie przy średniej prędkości 90km/h wynik byłby lepszy
Kupiłem moje Clio w Wielkiej Brytani i zapłaciłem za nie 3000zł :-) tutaj auta używane są znacznie tańsze niż w Polsce
Auto ma przejechane ponad 60000 km rok produkcji 1996. Posiadam je 4 miesiące i wymieniłem w nim olej i pasek rozrządu jak narazie spisuje sie rewelacyjnie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 60KM 44kW [l/100km]

7,3