Ocena kierowcy - Renault Clio I

Silnik 1.2 i 54KM 40kW
Rok produkcji 1997
Renault Clio I 1.2 i 54KM 40kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Funkcjonalność i bezawaryjność, wytrzymałość
Karoseria : U mnie brak korozji, ale z obserwacji - dobrze jest zabezpieczyć tyle błotniki (pomaluj biteksem od wewnątrz, załóż plastikowe nadkola, koszt minimalny a spokój forever)
Układ hamulcowy : zapieczone cylinderki z tyłu, no ale to norma jak się tam nie zaglądało lata, cena 50 zł za sztukę. Ale to była 1- wsza wymiana w życiu tego autka
Zawieszenie : to francuz, więc go nie przeciążaj. Od wożenia ciężarów są ciężarówki, (belki skrętne z tyłu trzeba oszczędzać)
Jedyny minus to te belki z tyłu które skutecznie odwiodą Cię od pomysłu zamiany auta na ciężarówkę. Ważna sprawa to wspomaganie - zwłaszcza dla kobiet. Moja wersja bez wspomagania to dla faceta - mi nie przeszkadza..... Poza tym jest super
głośniejszy przy większych prędkościach, przyspieszenie jest ok ale jeśli dołożysz sporo gazu
wszystkie biegi wchodzą bardzo dobrze, duży lewarek, bez problemów
Ok
Wszystko pięknie widać dokoła. Mam 180 cm wzrostu to dla mnie była w sam raz wysokość fotela
Wszystko ładnie widoczne i dostępne, el. szyby w bardzo dobrym miejscu, schowki w drzwiach i desce rozdzielczej duże. Kwestią przyzwyczajenia jest przycisk świateł awaryjnych. Drążki pod ręką, regulacja wentylacji klarowna i pod ręką. Ciekawe miejsce na zegar :) Fajna osłonka na radio.
Najszybciej nagrzewające się auto pod słońcem. Mam dużo konkretnych przykładów (np Audi A4, czy Ibiza)
Z przodu rewelacja, dużo lepiej niż w Corsie, z tyłu: nikt się nie skarżył
Przy ponad 85 kmh już jest dość głośno, a tak to w porządku
Małe auto - mało pali, ale bez rewelacji. Cena ubezpieczenia czy przeglądu bardzo niska. Części tanie i bardzo dobrze dostępne, (tańsze to chyba tylko do niemców). Poważnych napraw nie było i oby tak dalej. Te wynikające z eksploatacji wykonuję sam bez żadnych książek. Łatwo i prosto. Z wymianą paska rozrządu troszkę trzeba pomyśleć-2 godzinki i gotowe
Za tą cenę to jest poprostu marzenie. Od Corsy dużo tańszy, przestronniejszy, szybszy. Od Ibizy tańszy. Od Swifta wytrzymalszy i zdecydowanie bardziej komfortowy
nic się nigdy nie urwało, żadnych awarii elektryki, światełek w środku czy czegokolwiek. wg mnie jest super. przez 2 lata wymieniłem tylko obie żarówki z przodu i to tylko raz, normalne zużycie eksploatacyjne klocków z przodu czy szczęk z tyłu. Centralny zamek z pilotem - banalnie prosta budowa sprawia, że to się poprostu nie może zepsuć!
Zero! i oby tak dalej, z tym autkiem się nic nie dzieje, lejesz benzynę i jesteś pewien, że dotrzesz wszędzie bez żadnych niespodzianek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 54KM 40kW [l/100km]

Renault Clio I