Ocena kierowcy - Renault Clio I

Art, 21 lat temu
Silnik 1.2 i 54KM 40kW
Rok produkcji 1997
Renault Clio I 1.2 i 54KM 40kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Auto jest przeciętne . Jakość plastików w kabinie raczej marna , ale montaż dobry . Słaby silnik 60 KM , za długie przełożenia skrzyni biegów , zbyt miękkie zawieszenie. Ilość miejsca w środku wystarczająca .
Silnik za słaby , do 3000 obr/min słabo ciągnie , bardzo elastyczny , można jedzić na wszystkich biegach powyżej 1200 obr/min
Dobrze się przełącza , denerwują ruchy lewarka przy zmiane obciążenia silnika (niestety tak mają wszystkie renówki)Przełożenia w skrzyni biegów są za długie,auto jest mułowate
Komfortowo , ale za miękko . Zawieszenie nie wytrzymuje polskich dróg. Aha hamulce są trochę słabe także trzeba uważać na to co się dzieje przed nami.
Nie mam większych zastrzeżeń
Mam 186 cm wzrostu i trudno mi znależć właściwą pozycję za kierownicą . Jak dla mnie za bardzo trzeba podkurczać nogi a tego nie lubię . Siedzenia za miękkie , po trzech godzinach jazdy bolą plecy.
Ogrzewanie OK . Słaba wentylacja , ciężko odparować przednią szybę , głośna dmuchawa
Z przodu OK. Z tyłu miejsce dla dwóch osób i to nie wysokich , mało miejsca na nogi. Bagażnik dla mnie wystarczający . Plus za dzielone siedzenia.
To jest dla mnie najważniejsza rzecz w samochodzie .Silnik powyżej 3000 obr/min jest głośny ( ok. 110 km/h).Zawieszenie szumi i stuka na większych dziurach
W mieście pali ok. 6,5 l , na trasie ok. 5,5 l . Na krótkich trasach zwłaszcza w zimie nierozgrzany silnik pali ok. 20% więcej . Przy jeździe z prędkością ok. 140 - 150 km/h pali nawet 8 l / 100 km.
Francuskie auta są tańsze od konkurencji , która nie oferuje w zamian wiele więcej niż Clio. Można uzanć , że stosunek jakość/cena jest dobry. Samochody niemieckie ,zwłaszcza VW ,Opel,Ford nie wyróżniają się niczym szczególnym , są ubogo wyposażone i za drogie . Następnym razem kupię auto japońskie .
Mam przejechane 88 000 km . Były wymieniane : tłumiki , łożyska przód ( 2 razy ) , pękła sprężyna w klamce od strony kierowcy , nie działa częściowo oświetlenie tablicy rozdzielczej , dużo drobiazgów
Raz mnie zawiódł i to bardzo , nie zapalił (dobrze ,że pod domem) przy temp. plus 5 stopni . Silnik nie obrócił ani razu . Byłem bardzo wkurzony . Padł regulator napięcia , sprowadzenie takiej pierdołki trwało 5 dni .Do wymiany szykują się amortyzatory (wszystkie 4)
Renault Clio I