Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

Sherlock00, 19 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Renault Clio II Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Tak jak pisalem poprzednio - Fajne mile autko do jazdy po miescie i na wyprawy. Pomimo moich serwisowych przygod, nie zamienil bym mojego Clijaka na zadne inne w tej klasie i mocno bym sie musial zatanawiac, nad przesiadka w wyzsza klase. Jesli nie przerazaja cie drobne usterki, to to jest auto dla ciebie. Odrobine wlozonej cierpliwosci odwzajemni z nawiazka.
Musze stwierdzic, ze nadal jestem zadowolony. :) prawie 16tys i caly czas te same pozytywne odczucia. Pali malo, choc czasami to ja mu daje popalic. :)) Potwierdzeniem tej opinii niech bedzie fakt, ze nadal jezdze na benzynie, chociaz ta kosztuje juz kolo 4zl/litr.
Do jedynki sie przyzwyczailem, wystarczy szybko przelaczyc sie na 2 i ogien z gum. :) Biegi wchodza jak noz w maselko. :))
Moja opinia po 16tys jest taka sama, jak po 1tys. Moim zdaniem zawieszenie jest wrecz lekko twardawe, auto bardzo dobrze trzyma sie drogi.
Tu musze troche zmienic swoja poprzednia opinie. Dalem teraz 4, bo do tylu faktycznie czasami troche kiepsko widac. Efekt, wpasowalem sie w wozki bagazowe na lotnisku :)) Ale poza tym OK.
Opinia taka sama jak prawie rok temu. Z gasnica sobie tez poradzilem - mozna dokupic gadzety, ktore pomagaja utrzymac porzadek w bagazniku.
Oprocz tego co napisalem w poprzedniej mojej opinii, musze dodac, ze w zimie ogrzewanie/wentylacja dziala dosc sprawnie. Oczywiscie trzeba troche poczekac na rozgrzanie sie silnika, aby zrobic sobie ciepelko w srodku, ale praktycznie od wystartowania silnika widac, ze wentylacja dziala. Duzo, duzo lepiej niz wentylacja/ogrzewanie w Golfie IV (nawet gdy w rzeczonym Golfie zalaczy sie klime). Odmrozenie szyb, usuniecie zamglenia nie sprawia wiekszych klopotow.
Widzialem C3 Citroena, jest troche wieksze, ale ja nie zamienil bym mojego Clijaka na ta zabe.
Cichutko, choc czasami slychac nasze polskie drogi.
Ocena 5 glownie za spalanie, choc na razie sie jeszcze bardzo na niego utrzymanie nie wykosztowalem. Pali jak po 1tys, cena wizyty miedzyprzegladowej po 15tys - 152,18PLN - w zamian Assistans bez konca. Wycieraczki przod (w Renault) 65PLN, zarowka migacz - 2PLN, zarowka H7 55W UV - 28,80PLN, kompletna lewa lampa tyl ok. 200PLN .
Nie do konca w tej chwili orientuje sie, jak wygladaja ceny i opcje, ale podejrzewam, ze duzo sie nie zmienilo. Tak wiec moge stwierdzic, ze za ta cene nie ma na rynku lepszej propozycji w tej klasie. Chyba, ze komus nie zalezy na poduszkach, ABSach i takich tam. Renault pod wzgledem zestawienia opcji wypada najlepiej. Polecam.
Drobiazgi ach drobiazgi..... Niestety mialem niefart. Na laczeniu dachu i tylnych slupkow po ok. 5tys pojawily sie ledwie widoczne ryski na lakierze - zrobili na gwarancji. Teraz ich nie widze.:)) Z tego co sie zorientowalem, to chyba jakas lekka wada konstrukcyjna (duze obciazenie spawu), albo go za szybko pomalowali po zespawaniu :)). Uspokajam - maja to tylko niektore szlachetne egzeplarze :)). To jednak nie koniec moich wizyt w serwisie. Kolejna wada, to krzywa lub zle zamontowana atrapa podszybia - efekt - odkleila sie uszczelka podszybia (w sumie tego tez prawie nie bylo widac) - oczywiscie zrobili na gwarancji - wymienili cala atrape. No i ostatnia rzecz :)) to odstajace uszczelki - tylne drzwi gora, oraz maskujace na przedniej szybie - gorne rogi. Te gorne rogi to jakas lipa, bo wg konsultanta Renault - nie klei sie ich. Efekt odstaja - ta sama historia wystepuje w Tali. Na moja specjalna prosbe, wszystko zostalo zaklajstrowane.
Odpukac brak. :))
Renault Clio II Hatchback