Ocena kierowcy - Renault Clio IV RS

robik, 7 lat temu
Rok produkcji 2015
Renault Clio IV RS 1.6 200KM 147kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
genialne autko.
Fajnie brzmi, co prawda nie jak V6, ale to tylko 1.6. Jak na takiego malucha daje radę.
Bardzo szybka w trybie Sport, nie gorsza niż DSG (mam takową w superbie 3, 280KM). W trybie Normal, jest trochę gorzej, ale do codziennej jazdy bardzo przyjemna.
Pomimo napędu na przód, trzyma się drogi jak gekon ściany. Bardzo precyzyjny.
słabo do tyłu
ok. Jedyne co irytuje to 6 przycisków do tempomatu.
ok.
dla człowieka do 180cm dobrze. Wyżej robi się 3 osobowy :))).
jak na tego typu auto zupełnie przyzwoite. Przy niskich prędkościach w tybie Normal dość cicho, ale przy wysokich obrotach jest głśsno, ale tak ma być.
Przeglądy w cenie normalnego Clio, pije trochę więcej, ale kieszeni nie rujnuje. Mam biały lakier matowy, fajnie wygląda, ale jego utrzymanie to koszmar, pomimo, że został zabezpieczony specjalną powłoką w profesjonalnej filrmie detalingowej, to i tak trzeba pilnować aby bród nie przysechł na dłużej. Bez powłoki ochronnej kompletnie nie szło go domyć, teraz jest lepiej, ale zwykły lakier jest znacznie łatwiejszy w utrzymaniu. Na dokładkę producent nie pozwala używać myjek ciśnienowych, daje jakieś kosmetyki w zestawie, ale są średnie. Stosując się do jego zaleceń trzeba by było tylko patrzeć na auto, zamiast nim jeździć.
Spełnia wszystkie moje oczekiwania, za trochę ponad 100 tys.,mam auto, które daje niesamowitą radochę, po prostu ma czynnik narkotyczny. Moje dzieci kochają naszego wariata, choć jest mały i nie ma "telewizorków z tyłu".
na razie nic
na razie nic