Ocena kierowcy - Renault Espace II

grzegorzwlodarczyk77@o2.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1993
Renault Espace II 2.0 101KM 74kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
samochód bardzo wygodny i przestronny-jeżeli sie zadba(jak o każdy)to sie napewno odwdzięczy-moze troche brakuje mocy przy 7 osobach ale to moje osobiste odczucie-w kazdym razie super samochód na dłuższe wycieczki!! p.s.jedyna metalowa część w karoserii czuli klapka od wlewu paliwa ma troche rdzy.
silnik bardzo cichy(lepiej jest oczywiscie na gazie) ale przy niskich obrotach troche słabo ciągnie
super-biegi wchodzą jednym palcem aaaale mogłyby być dłuzsze 2 ostatnie przełozenia
ze wspomaganiem bez problemu i trzeba pamietac zeby ustawić zbieżność po wymianie sworzni i końcówek to wtedy sam jedzie :) w naszych lejach poatomowych lecą końcówki drążka reakcyjnego(25 zł/szt)
jak w autobusie-bardzo dobra!!
za nisko radio-trzeba mieć wprawe zeby nie odrywać wzroku od jezdni no i w ostatnim rzedzie siedzeń troche mało miejsca nawet jak drugi rzad cofniemy na maxa do przodu-ale wg mnie ogólnie niezle ! pierwsze wrażenie z jazdy-jak małą cieżarówką przez odległość od kierownicy do przodu sam.
podobno z tyłu zimno zimą :)-wentylacja bdb o ile nie nawali któryś z silniczków które tym wszystkim sterują oprócz tego zanim to akwarium sie nagrzeje mija krótka chwila
dla pierwszych 2 rzedów rewelacja-bardzo dużo miejsca
nie wiem jak inne ale mój jest bardzo cichy-100km/h wogóle nie czuc
zaznaczyłem 5 bo naprawiam sam a części coraz tańsze(tzn.nowe)np chłodnica ok250zł,pompa wody 70zł sworznie ze 25-40/szt,tłumnik końcowy 55,tarcze tylne po 70,klocki tylne 35 a przednie 75(ale Valeo),sprężyna tył 70 itd a spalanie z 11gazu przy normalnej jezdzie
ja zapłaciłem 6tyś za 93rok ale był troche zaniedbany(zawieszenie zrobiłem dla swojego bezp.)włozyłem ok 900 przez 2lata
jakies drobne pierdoły z elektryki np.u mnie nie działał centralny na tylne drzwi ale kable wpadły pod ogranicznik drzwi -dmuchawa miała tylko 3i4 bieg ale to wina silniczka-trzeba było go wyjąć i "rozruszać"-kiedyś tez zginęła masa i szyba el.nie działała :(
po wymianie sworzni wachaczy,koncówek drązka kierowniczego i po walce z układem chłodzenia(poprzedni właściciel niestety lał wode i dokończył już troche dziurawą chłodnice)też był zapchany węzyk od przelewu i nie chciał sie odpowietrzyć-wszystko działa juz prawie 2 lata :) i oby tak dalej

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 101KM 74kW [l/100km]

10,7