Lista ocen Renault Espace IV Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW 2003-2012 (10) - Ergonomia

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~olo
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Deska rozdzielcza to praktycznie jeden duży wyświetlacz i w zasadzie zero przycisków. Sterowanie nawiewami jest w drzwiach a reszta przy kierownicy i pod nią. Wszystko wygodnie rozplanowane ale do pewnych rzeczy trzeba się przyzwyczaić np. przycisk świateł awaryjnych nad głową :-) Schowków za to nie brakuje, w samej desce rozdzielczej 5 plus w drzwiach itd. Za siedzeniami kierowcy i pasażera odchylane stoliki, idealne dla dzieciaków siedzących...
~Ziobro
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Gigantyczne schowki - nie ma żadnej konkurencji dla Espace w tej kategorii. Sterowanie klimą - dziwaczne, ale łatwo się przyzwyczaić. Fotele można ustawić w różnych konfiguracjach, w tym tyłem do kierunku jazdy. Tempomat - najlepszy, jaki miałem. Bardzo łatwo go włączyć (właściwie stale jest włączony) i później nim sterować. Poza tym - wszystko jest pod ręką. Jeździ się naprawdę bardzo przyjemnie.
~Ryszard
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Początkowo miałem wątpliwości, bo jednak kosmicznie wygląda ten kokpit, ale przyzwyczaiłem się bardzo szybko. Jak wsiadam do innego samochodu, denerwują mnie różne niedoskonałości. W Espace wszystko mam pod ręką, a najbardziej kocham schowki. Jestem bałaganiarzem i lubię wozić np. 15 płyt cd i mnóstwo innych gratów. Wszystko mi się mieści w schowkach w desce - nie ma drugiego takiego samochodu.
~zwck
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Masa schowków, uchwyty na kubki fotele 2 i 3 rzędu można składać w kostkę i robić z nich stoliki, 2 i 3 rząd można dowolnie przestawiać łącznie z kierunkiem ustawienia foteli. W moim aucie nie posiadam fabrycznej nawigacji, a radio i zmieniarka są zabudowane w nadkolu co jeszcze powiększa ilość schowków z przodu.
~LUK721
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Właściwie tylko rozwiązanie elektrycznego hamulca postojowego, zaciąganego lewą ręką wymaga przyzwyczajenia, reszta: schowki, manetki, regulacje we właściwym miejscu, nie przeszkadza centralny wyświetlacz, ale w ostrym słońcu nic na nim nie widać pomimo półki.
~Wojciech Czeluśniak
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Dużo miejsca w każdym rzędzie. Możliwości aranżacji. Bogata regulacja fotela kierowcy i kierownicy. Jedyny mankament to w III rzędzie w jednym fotelu trudniej jest zapiąć/rozpiąć pas a w drugim regulować pochylenie ale to chyba też czepialstwo.
~gzoom
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
W pierwszej chwili trudno sie przyzywczaić do tego, że nie ma się przed sobą prędkościomierza itp. Po paru minutach jazdy zastanawiam się, po co w ogóle takie gadżety jak prędkościomierze i podobne w samochodach.
~Jaromir
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Wszystko pod ręką, intuicyjna obsługa. Schowki gigantycznych rozmiarów. Fotele łatwe do konfiguracji. Tunel środkowy jest mały, więc łatwo przejść na tył.
~Adam
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Wszystko pod ręka. Duża ilość schowków i możliwości aranżacji wnętrza.
~Marcin K.
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Wszystko przemyślane i pod ręką - wzorcowy jak dla mnie pod względem ergonomii.
Renault Espace IV Grand Espace