Ocena kierowcy - Renault Espace IV Van

Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Espace IV Van 2.0 dCi 150KM 110kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : bradzo trwala i przyjemna jednostka
Przeniesienie napędu : skrzynia automat hydrokinetyczny , przyjemnie zmienia biegi dostosowuje sie do stylu jazdy ale jak depniesz to wchodzi w tryb sportowy i pokazuje pazura
Inne : wentylacja jak trzeba to ciepło jak trzeba to zimno , nie rodzą sie zadne zastrzerzenia a to juz duzo
auto kupione na dobicie , do pracy a zostało przyjacielem tak najkrócej okreslić mojego especa. juz 7 lat w domu i dalej sprawia przyjemnosć . owszem plastkiki we wnętrzu to nie ta epoka trochę trzeszczą ale nie z powodu spasowania tylko wyboru samego materiału, który jest sztywny pamietajmy ta generacja powstała w 2000roku to dwie dekady do tyłu . ale od początku , nadwozie bez rdzy bo to plastik i aluminium , podwozie dobrze zabezpieczone równiez bez szalejącej rdzy jak w japonczykach, wnętrze wygodne zwłaszcza fotele bo jestem osobą wysoką, duzo miejsca i cisza nawet powyzej 160km/h dobre nagłosnienie (głosniki zmieniłem na jvc) nawigacja , zestaw głosnomówiący do telefonu automatycznie sie paruujący , automat wygodny nie szarpie wrecz delikatnie zmieniający biegi choc potrafi pokazać pazura przy depnięciu gazu do konca . wentylacją pokladowa wysmienita klimatronik ze sterowaniem dla tylnych siedzen , wentylator mało głowy nie urwie bardzo silnie dmucha , w zimie wspaniale szybko sie ogrzewa - fabryczne webasto wspołpracujące z klimatyzacją do tego grzałki elektryczne równiez fabryczne wspomagające szybkie ogrzewanie . duzomiejsca w srodku bardzo ustewne 7 foteli, silnik 2.0 dci fap mimo duzego przebiegu bezawaryjny , turbospręzarka chłodzona płynem jeszcze nie naprawiana , rozrząd fabryczny nie zmieniany w silniku nikt jeszcze nie grzebał mówiąc najkrócej bardzo udana konstrukcja . auto trochę prądozerne co 4 lata akumulator do zmiany wiec warto pamiętać o jego doladowaniu . w tym roku pewnie amortyzatory do wymiany bo to juz 400 tys. mimo ze na badaniach pokazują 70 % sprawnosci to mam wrazenie ze tłoki wytarły cylindry i postukują . auto sprawia przyjemnosc w prowadzeniu , jest ciezkie opony szerokie . system start stop to wygoda i wrazenie auta wspolczesnego nie nosisz kluczyków , sam sie otwiera po dotnieciu której kolwiek klamki drzwi czy bagaznika i sam sie zamyka trąbiąc gdy odchodzisz , ma funkcje domknięcia szyb i złozenia lusterek .... nie jedno wspoczesne auto tego nie ma spalanie to trudny temat bo rozrzut jest duzy , w trasie przy spokojnej jezdzie to 6,1 tak do 110km/h ( czuć ze brakuje 7 biegu bo 6tke automa włacza przy 87km/h , srednia w miescie 7-8l ale to automat i trzeba mu wybaczyć , przy silnych mrozach w miescie nawet do 11l ale tutaj podkrada paliwo webasto i tez trzeba być wyrozumiałym , predkosc max to 202km/h ale to okupione jest paliwem 12-14l na 100km
bezawaryjna jednostka nissana 2.0 dci
skrzynia firmy jatco , miękko przeklada biegi bez awaryjna jak dotąd, troche zaniedbalem wymiany oleju bo renault nie zaleca wymian jednak warto to robić bo producent podaje 60tys
auto ciezkie wiec sworznie z prawiej strony i koncówka drązka do wymiany co 6-7 lat , lewa strona bez zarzutu hamulce ceramiczne juz 4 rok nie piszczą nie brudzą felg jestem zadowolony firma ate
co sie komu podoba
dobra widocznosc , takie akwarium , czujniki zblizeniowe na zderzakach fabryczne
pewnie jest wiele aut wygodniejszych mnie wystarcza , panel sterowania klimą na drzwiach kierowcy uwazam za bardzo praktyczny
wentylacja kabiny wysmienita , silny wentylator , dobre rozlokowanie dysz ,w zimie nic nie paruje podczas jazdy , a o poranku szybko zgania , duzo podgrzewaczy wiec szybko robi sie cieplo w srodku klimatyzacja wydajna jesli sprawna ale serwisy nie umieją sie z nią obchodzić i trzeba stać pilnować bo otrafią zrobić krzywde swoją niewiedzą
tak tu duzo miejsca , moze tylko dziwić wyzsza podloga dla pasazerów z tyłu ale da sie przyzwyczaic
jedno z niewielu cichych aut , naprawde sprawią przyjemnosć jazda powyzej 160km/h
koszty to takze trudny temat , no z wiekiem auta trzeba pewne rzeczy zrobić na swój koszt jak hamulce czy zawieszenie ale to przebieg dosć wysoki bo 400tys oceniam to auto jak solidnie zrobione . dotknęła mnie klimatyzacja ale to głownie z winy serwisu klimatyzacji malo kto wie jak to porządnie serwisować bo uklad jest prosty a krzywde robi mu nadmiar oleju który tak chetnie serwisanci pakują do ukladu .. oleje filtry to tak jak w innych autach.
jestem zadowolony , auto nie zraziło mnie kosztami , ale warto zauwazyć ze jest to auto raczej na trasy anizeli do miasta na codzienne do jazdy , duzy silnik musi sie nagrzać a fap wydmuchać po trasie . w takim trybie je uzytkuję i moze dla tego jest w dobrym stanie
nic uciązliwego czy razącego by zostało w pamięci ale i oczekiwania nie były wysokie
nic powaznego ,

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]