Ocena kierowcy - Renault Kangoo I Minivan Facelifting 2003

Tomek 76, 12 lat temu
Silnik 1.5 dCi 65KM 48kW
Rok produkcji 2006
Renault Kangoo I Minivan Facelifting 2003 1.5 dCi 65KM 48kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wcale nie jest takie delikatnie, co by nie wytrzymało naszych dróg. Wytrzymuje super. Wymieniłem tylko końcówki drążków, a reszta jest oryginalna. Ale będe musiał przymierzyć się do wymiany swożni, co zrzucam na kark zbyt malych kół wpadających w każdą dziurę (14\").
Kupiłem auto za 13k PLN netto. Pochodziło z polskiej dystrybucji i jeździło w firmie handlowej. Przy zakupie miał 112k KM, teraz ma 168k km. Cudów nie oczekiwałem i jest ...nieźle. Jedyne, co mnie \"boli\", to fakt, że trzeba nie przekraczać 115 km/h, aby uzyskać rozsądny poziom spalania (trasa). Powyżej tej prędkości, spalanie rośnie zbyt wiele. Poza tym kupiłbym to samo auto, ale z silnikiem 85KM. Brakuje jednak prędkości na autostradzie - aby zaoszczędzić, należy nie przekraczać 115km/h. Mój brat ma w megane 85KM i pali mu na autostradzie tyle samo przy 130 km/h, co mi przy 110 km/h. Ja kupiłem celowo takie auto, aby się ograniczać prędkościowo lecz chyba ciut ...przesadziłem. Ale do miasta i krótkie trasy idealne. Warto rozważyć zakup daci logan, co ja niniejszym rozważam. Praktycznie to samo, co kangoo (prócz wymiarów skrzyni), a kosztuje naprawdę niedużo (stosunkowo).
Kupiłem Renault a za np VW Caddy z tego roku musiałbym zapłacić 2/3 więcej. Oszczędne i w miarę niedrogie w utrzymaniu. Sam się przekonałem, że francuskie auto nie musi być drogi, a na pewno nie jest droższe w utrzymaniu niż niemieckie (porównuję z polo, passatem i caravellą - tym jeździłem wcześniej).
Jak na ten przebieg, to naprawdę nieźle. Padło częściowo podświetlenie przyrządów do ustawiania wentylacji. No i freon musiałem \"dobić\" do klimatyzacji.
Wymieniłem coś tam od układu kierowniczego, końcówki drążków (koła niestety 14\").

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 65KM 48kW [l/100km]

5,1