Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour Phase II

Piotr P., ponad rok temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Laguna III Grandtour Phase II 2.0 dCi 150KM 110kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
W mojej opinii jest to samochód bardzo wygodny i przyjemny w użytkowaniu. Pomimo że z pozoru mniejszy od konkurencji np. citroena C5 ma dobre rozwiązania użytkowe takie jak bagaznik, jego rozkładanie, ale także multimedia czy wyciszenie. Samochód pokazuje swoje możliwości jako regularnie użytkowany w długiej trasie a mam na myśli bardzo niski hałas który nie powoduje zmęczenia w czasie jazdy w przeciwieństwo do no audi A8 qutro gdzie hałas był nieznosny. Niby go nie było, a nie dało się wytrzymac.
Silnik doskonały i bezawaryjny przy odpowiednim traktowaniu tzn: obroty zawsze powyżej 2000 nigdy mniej. Wymiana oleju max 15000, łańcuc rozrz. ok 300 000. Silnik jest przyjemnie cichy niejedna osoba myślała że jedzie benzyną. Oleju lać na max, w przypadku moejgo modelu to największa miska olejowa 8,2 litra (wchodzi 8) - nie pozwalać mechanikom lac 1-2 kreski mniej. Do tej pory regenerowana poma wysokiego cisnienia - reszta w oryginale, silnik chodzi jak wyprowadzony z salonu, nie wiem czy nie lepiej. Olej prawdziwy synetyk - millers. Nie HC elfa czy totala.
Średnia. U mnie była awaria ale z winy serwisu. Wymiana łozysk wałka 5/6 biegu na gwarancji. Biegi idealnie nie wchodzą ale nie wolno też narzekać. Renaut ma lepsze skrzynie utomatyczne i taką tez polecam. Olej wymieniam co ok 60-80 tys.
Dużą wadą tego samochodu jest belka skrętna. Nie wiem dlaczego nie dali wielowahacza jak w latitude. Citoen C5 o wiele lepiej wybiera zakręty i to nawet 30-40 km szybciej można wejść niż laguną. Ucieka tył niestety. Kierownica, skręcanie jakby ciągnął gumę. Nie jest to precyzyjny układ kierowniczy tu C5 jest wg mnie lepsze. Zalety - zawieszeni ejest pancerne. Kosztowo również wychodzi dobrze. w mojej zawieszenie było robione pierwszy raz przy 290 tys. Wczesniej nie było po prostu potrzeby.
Dla mnie bardzo ładna linia. Bez beznadziejnie wielkiego grilla jak to mają w modzie Niemcy. Do tego fantastyczne zawieszenie antykorozyjne. Podobnie jak C5 podwójny ocynk na gorąco. Drzwi masywne. napaliłem się kiedyś na mazde 6 i jak otworzyłem drzwi w salonie to myslałem ze sa z puszki od coca coli.
Nie mam zastrzezęn, polecam szybe SOLAR. natomiast mogli inaczej skonstruować wycieraczki. Powinny pracować jak np w C5 czyli od rodka na zewnątrz w lustrznym odbiciu. W C5 szyba świetnie oczyszczona i prawie cała powierzchnia. Tu, 1/4 szyby pozostaje brudna a gdy pada duży mokry snieg nie da sie jechac szybciej niż 40km/h, i nie ma owiewu powietrza, wycieraczki nabijają śnieg pod siebie i po kilku kilometrach trzeba stawać żeby snieg wygrzebać spod wycieraczek bo go zagarniaja na szybę i nic nie widać. taka sytuacja zdarza się raz na ruski rok, ale jednak. Dodatkowo, jeśli ktoś jest wysoki to prawy górny róg szyby pozostaje brydny i nic tam nie widać po porstu (siedzenie mocno odsunięte).
Nie mam zastrzeżeń. Dla mnie ten joystick jest idealnym rozwiązaniem, a dotykowe ekrany jakie mam w innych samochodach mnie irytują. Szczególnie jak trzeba do nich sięgać. Świetna nawigacja tomtom z łątwą aktualiacją. W c5 można beczkę soli zjeść jak oni wymyśłili tę aktualizację. Tu wyciągam kartę, do komputera, wgrywam mapę, i wkładam w slot samochodu. Dobrze że chociaż jeden trzymak jest na kubek. Powinny być dwa. Swietne rozkładanie foteli w celu powieszenia bagażnika. Jesli nic na nich nie ma, mozna jes rozłożyc od strony bagażnika pociągając za dzwigienkę, lub od strony drzwi. Robi się płaski bagaznik i nie trzeba podnosić wcześniej siedziska. Super ! jest płaski i można wsadzić wiecej niz do C5. Rower XL wkładam bez zdejmowania koła a do c5 muszę koło zdjąć. Swietne dla mnie sterowanie radiem i tempomatem. Wygodne fotele. W C5, kupiłem exclusive nówka sztuka (nazwali exclusive ale to półexclusive względem modeli sprzed 2012) i tzw półskóry czyli półskaj. To się nie nadaje do jazdy pow 100km. Sprzedałem 4 latka z powodu siedzeń, zona ma skórzane siedzenia crollio i jest extra. Laguna ma przemyślane przyciski i wszystko jest dobrze widoczne.
mistrzostwo świata. Ogrzewanie, -20C, kilkaset metrów i z nadmuchu idzie ciepłe powietrze. Podobo grzałak jest elektyczna też. Nie mam webasto. Klimatyacja - w lato jeżdzę na 26 bo bym zamarzł. Trzeba rozdzielać powietrze szyba, nogi, siedzenia, bo automat daje tak że się choruje. kto ze mną jechał i ustawił sobie na 23, zaraz był chory.
Kierowca i pasażer maja dobrze. Problem leży w miejscu na tylnych siedzeniach. Za mna w zasadzie może jechac osoba do 1.5m. Mam 1.88 i siedzenie odsunięta tak że tylko dziecko za mną siedzi. A znowuż jest 50 cm od przedniego koła do czoła samochodu... Tu passat ma sporąprzewage, Ba! megane 2 kombi ma wiecej miejsca na nogi.
Bardzo dobrze. A to można sprawdzić jak się jedzie jeden dzień 1000-1200km i drugi powrót. Dopier wtedy wiadomo czy jest ok. Jest.
Mistrzostwo świata. Samochód jest pewny, nie ma bolączek, to co się robi wynika ze zuzycia nie z usterek. jest tańsza w utzymaniu od np megane 2 benzyna, czy citroena C5 2.0 hdi. Chociażby ze wzgldu na łańcuch rozrządu (który przy wymianie kosztuje tyle co i wymiana paska w c5), a dodatko nie psujące się zawieszenie, oraz małe spalanie czyni ten samochód tanim w uzytkowaniu. Naprawdę tanim.
Nie ma o czym pisać nawet. Doskonały jest to stosunek.
Nic. Po prostu nic. Nawet żaróki mi się nie spaliły. Wymieniłem moduł hamulca ręcznego ale tez sie zużył , linki były zbutwiałe, Po prostu się nie psuje nic.
Ja pisałem wymieniane był łożyska wałka 5/6 biegu ale wina była serwisu nie dolali oleju ile trzeba w skrzyni. Zresztą, raz serwis tak wymienił olej silnikowy że leciało spod korka w misce olejowej. Pół oleju wylałem w czasie jazdy. Na szczescie zauważyłem szybko. Co wiecej, zatankowałem raz na puściutki zbiornik benzynę i przejechałem 8 km zanim zrozumiałem że mam Pb. A pompka miesza natychmiast zawartoś zbiornika, tyle co z przewodów zejdzie a później od razu poszło Pb. Natychmiast zgasiłęm silnik jak zobaczyłem że na FV na siedzeniu mam Pb. Po zlaniu Pb i zalaniu ON odpaliła na plaka za druggim razem. Jeżdzi do dziś bez zarzutu a to ok 100 000 km.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]

5,8