Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Renault Laguna III - Oceń swoje auto

lista nadwozi Renault Laguna III

lista silników Renault Laguna III

Oceny Renault Laguna III

6% lepiej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 24.10.2010 19:38:33 przez

Chciałbym podzielić się moimi uwagami nt. Renault Laguna 1.5 l dCi expression (diesel), rocznik 2010. Samochód odbierałem z mieszanym uczuciami. Niemal każdy twierdzi, że Laguna 3 to zły wybór. Sylwetka jest ładna. Futurystyczny tył z lampami diodowymi, przód nieco drapieżny, ładna linia boczna. Wykończenie wnętrza bez zarzutu, fotele wygodne, nie za twarde, ale też nie za miękkie, czyli w sam raz. Wbrew malkontentom jest dużo miejsca na tylnej kanapie. Siedzi się wygodnie, œśrodkowy panel na kubki jest strzałem w dziesiątkę. Bagażnik 460 litry, niby mało, ale jego niemal prostopadłościenny kształt czyni go obszernym. Walizki można ułożyć jedna na drugiej, dodatkowo liczne schowki ułatwiają przewóz takich drobiazgów jak termos w pionie, czy klapki. Gniazdo zasilania w bagażniku jest cenne. (W sumie doliczyłem się 4 gniazd 12 V) Kierowca siedzi naprawdę wygodnie, regulacja siedzenia jest w „trzech wymiarach”. Pasażer może praktycznie spać. Przyspieszenie Laguny z ww silnikiem mogłoby wydawać się ospałe. A tak nie jest. Samochód startuje spod świateł żwawo. Poza miastem przez pierwsze 30 km bałem się wyprzedzać ciężarówki „TIR”, bo długie, jadą szybko i zawsze coœ jedzie z przeciwnej strony. Niepotrzebnie, bo po wciśnięciu pedała przyspieszenia, będąc na 5 biegu, samochód rwie do przodu niczym wystrzelony z katapulty osiągając po kilku sekundach 130-140 km/godz. Manewr wyprzedzania udaję się przeprowadzić nawet na niby ospałym biegu 6. Przy prędkości 130-140 km/godz w samochodzie jest cicho, żadnych hałasów, sinika po prostu prawie nie słychać, radio doskonałej jakości. Mp3 odtwarza z płyty lub z innych źródeł przez bluetooth lub poprzez kable cinch. Na końcu spalanie. W mieście spalanie ropy ok. 6-7,0 litrów/100 km, poza miastem to rzeczywiście 4,5-6 l/100 km, przy czym przy prędkoœci 90-100 km/godz. spalanie wynosi 3,5-3,7 l/100 km. Aha – przeglądy co 30 000 km lub co 2 lata, gwarancja to 150 000 km lub 3 lata. Rocznie przeciętny kierowca pokonuje ok 12 000-15 000 km. I co jest ważne - wymiana żarówek œświateł mijania nie jest tak skomplikowana jak twierdzi serwis. W ostatnim czasie sprawiłem sobie DRL, działają dobrze z opcją "auto". Moje poprzednie samochody to: Fiat 126p, Lada, Ford Escort,Fiat Seicento, Ford Focus, Dacia sandero. Przed zakupem próbowałem praktycznie wszystkie marki, ale to Laguna przypadła mi właśnie do gustu.

dodano 08.10.2012 14:19:23 przez

Jak wybierałem samochód kierowałem się kilkoma kryteriami/zachciankami: kombi, min.140PS, xenony, automat, nawigacja, przebieg do 120tys. Tylko Laguna daje mie te wszystkie zachcianki w rozsądnej cenie i dużo więcej. Auto ma pondato piękna alusy 17" z czujnikami ciśnienia, skórzaną tapicerką, elektryczne fotele podgrzewane. Fotel kierowcy z pamięcią, czujnik świateł, wycieraczek, system keyless!!!!, skrętne xenony!!. Blokowanie tylnych szyb wraz z blokowaniem zamków wewnętrznych - BARDZO POLECAM - dla ludzi z małymi dziećmi. Nie trzeba pamiętać żeby za każdym razem wyłączyć blokadę w drzwiach. W tylnych drzwiach są rolety przeciwsłoneczne, każdy kto ma dzieci wie jak bardzo przydatny element wyposażenia. Samochód w wersji hatchback może nie należy do urokliwych, ale za to wersja kombi już jest dużo ładniejsza (moja subiektywna opinia). Napiszę tak super samochów, ale też nie bez wad. Sa takie, które mnie wyjątkowo drażnią: - brak informacji o kończącym sie płynie do szyb-co może i latem nie jest przydatne, ale od jesieni do wiosny kiedy płynu idzie sporo, a ponadto każde pryśniecie na szybę powoduje spryskanie reflektorów przy włączonych światłach miejania jest SPORYM niedopatrzniem ze strony Renault!!! - mycie reflektorów przy włączonych światłach mijania za każdym pryśnięciem na szybę!!!! lekka przesada konkurencja mysie światła co 3-4 spryskanie szyby i wystarczy a pojemnik na płyn to tylko około 4-4,5l więc kończy się w mgnieniu oka nie wiadomo kiedy-> patrz wada wyżej. - mało informacji w komputrze w desce rozdzielczej. szkoda grupa VW i Opel mają takie bajerki jak np: nazwa stacji radiowej, prędkość w km/h, milach, mógłby się tam pojawić kompas i takie tam bajerki ale to tylko moje fanaberie - szkoda. Generalenie auto godne polecenia jestem bardzo miele zaskoczony. Uwielbiam jeździeć tym samochodem tak samo zresztą jak moja żona. POLECAM.

dodano 27.12.2012 13:03:29 przez

Wcześniej jeździłem samochodami skody, volkswagena, audi i forda więc tak jak 90% polskich kierowców. Na renault zwróciłem uwagę dzięki opiniom i niezależnym testom i nie czuję się oszukany a wręcz przeciwnie- bardzo miło zaskoczony. Samochód jest przestronny i wygodny. Zawieszenie dość sztywne ale konfortowe. Wnętrze atrakcyjne i funkcjonalne. laguna III z silnikiem 2.0 jest idealnym kompromisem pomiędzy samochodem rodzinnym a sportowym. 150KM robi swoje . Renault Laguna III przyśpiesza jak wściekła tylko trzeba wiedzieć jak to robić. Zawieszenie zestrojone jest idealnie i nie trzeba się bać wchodząc szybko w zakręty. Spalanie jest na odpowiednim poziomie w mieście i 6,0-7,0l w trasie- pewnie można zejść niżej ale po co jak wciskanie w fotel przy wyprzedzaniu jest takie przyjemne. Wygląd zewnętrzny auta jak dla mnie jest super. Awaryjność…jaka awaryjność? . Jedynie do czego można się przyczepić to do miękkiej blachy. Najlepszą recenzją tego auta jest fakt, że pomimo iż jeżdżę nim 2 lata to gdy w siadam do niego to zaczynam się cieszyć jak dziecko . Jeśli chcesz mieć samochód, który będzie bardzo dobrze wyglądał, super trzymał się drogi, będzie względnie ekonomiczny, będzie przyśpieszał idealnie to laguna III jest właśnie tym samochodem. No chyba, że lubisz zlewać się w tłumie to kup sobie milionowego na rynku polskim vw passata . Jeszcze jedno moje nie bylo nowe import uwaga na auta z niemiec brew opini że są lepsze to bujda są zamęczone i mają tak srednio 300 tyś km a w polsce cofka a potem płacz że się auto sypie bo przy takich przebiegach ma co się sypać ponadto niemiec auto polakowi tanio sprzedaje HA HA HA albo masakra bo te letko wlniete sami naprawią albo kilometry wskazują na koniec auta.

dodano 20.12.2013 16:07:44 przez

Jestem posiadaczem tego samochodu od poltora roku.Przejechalem do tej pory 8 tys.km Jazda to czysta frajda.Swietnie trzyma się drogi.Zawieszenie jak dla mnie jest w sam raz ani za miękkie ani za sztywne.Uklad kierowniczy wspanialy przy małych prędkościach kierownica kreci się bez zadnego wysiłku przy wiekrzych trochę sztywnieje.Mam samochod ze skrzynia automatyczna i niepotrzebne sa przyciski sport komfort gdyż skrzynia sama reaguje na przycisniecie gazu.Jak naciskam lagodnie zmienia biegi przy 2000 obr/min jak potrzebuje dużego przyspieszenia wciskam gaz mocno wtedy zmienia bieg przy 4000 obr/min W srodku cicho obojętnie przy jakiej predkosci.Jesli chodzi o spalanie jak na automat i taka moc do przyjęcia.W jeździe mieszanej z przewaga pozamiejskiej przy predkosci do 120 km spala mi 8l/100km ale gdy sobie pozwole na autostradzie to nawet 10l.W czasie jazdy typowo miejskiej maksymalnie to 12l Jest to mój piaty samochod.Mialem do tej pory Fiata 125p,Audi 100,Forda Mondeo i Opla Vectre C.Z wszystkich posiadanych samochodow Laguna kladzie wszystkie na łopatki pod każdym względem.Jesli chodzi o awaryjność to prawie żadna.Do tej pory wymienile tylko zaworki w klimatyzacji gdy uciekl mi gaz.Zplacilem za nie 40 PLN plus robocizna i nowy czynnik chlodzacy.Oczywiscie wymieniałem tez olej filtry,swiece.Za caly przegląd w srwisie samochodow francuskich Agena zaplacilem 380 PLN Na zakup tego samochodu zdecydowałem się kiedy przez tydzień jezdzilem samochodem zastępczym wlasnie tej marki.Po odbiorze Opla z Warsztatu w ciągu dwóch tygodni zakupiłem moja Lagune.Jestem nia zachwycony i następny samochod jeśli ten będzie się nadal tak spisywal będzie tez Laguna.Moze ukarze się nowa generacja.Polecam ten samochod.

dodano 20.12.2013 16:07:38 przez

dodano 20.12.2013 16:07:28 przez

dodano 17.01.2013 17:14:33 przez

Przy wyborze auta decydowało kryterium oszczędnego ale i zarazem mocnego silnika i z tzw rynku wturnego na nowe takie klasy brakło funduszy, z racji dużych przebiegów jak i częstego wyprzedzania na trasie, więc musiał być to diesel, zdecydowałem się na Lagune III gdyż już wcześniej jeździłem pierwszą generacją laguny. Porównując do poprzedniczki aktualnie widać duży postęp pod względem użytych materiałów wewnątrz auta. Jest ono pod każdym względem lepsze, tj. lepiej wykonane, lepiej wyciszone, znacznie lepiej się prowadzi. Jeszcze jedno, dosyć istotna informacja nie kupowac aut z niemiec oglądalem 8 szt a mam rodzinę z ASO Renault i razem na wycieczki się wybieraliśmy wszystkie 8 szt jakie oglądaliśmy miało cofnięty liczik dlaczego bo trudno sprawdzić renówke sprowadzoną z niemiec a tak miały niby 50 - 80 tyś km a naprawdę tak około 220-370 tyś km! ( tak niemcy dislem jeżdżą a nie na ulicy trzymają , redni niemiec przejeżdża 35 - 55 tyś km rocznie mają wkońcu poczym) i nadawały się tylko do d.... ( dodatkowo powypadkowe i nie tak delikatnie dostały tylko tzw dzwona nie wszystkie oczywiście tylko 5szt). Kto wierzy że niemiec sprzeda bezwypadkowe z małym przebiegiem i do tego tanio dobre auto polakowi IDIOCI ! mój francuz pochodzi z francji miał małą przygode 3 elemęty malowane pogodziłem się z tym bo szukałbym 5 lat i nie znalazł auta. POLECAM ja jestem mile zaskoczony kupione miało 70tyś km teraz ma 160 i nic się nie sypneło to oczymś swiadzy . Pozatym renówka była testowana w teście dugodystansowym na odcinku 100 - 200 i 300 tyś km i wyniki były doskonałe.

dodano 03.04.2012 21:07:09 przez

Wsrod pojazdow uzywanych ze swojego rocznika Laguna jest bezkonkurencyjna. Ladna sylwetka, dobre wlasciwosci jezdne, do tego komfortowe, ciche wnetrze o wysokim poziomie wyposazenia. Moja wersja to Initiale, ktora juz w standardzie jest wyposazona w skorzana tapicerke, elekrtycznie regulowane i podgrzewane fotele z pamiecia dla 3 ustawien, nawigacje, ksenonowe reflektory z doswietlaniem zakretow, elektryczny hamulec reczny, 2 strefowa automatyczna klimatyzacje, karte Hands Free, rolety z tylu i boku dla tylnego rzedu, sprzet audio mp3 Cabasse, czujniki parkowania z przodu i tylu. Dodatkowo wiele egzemplarzy ma panoramiczny dach (jak u mnie). Seryjnie otrzymuje sie 17 calowe felgi, czesc egzemplarzy ma nawet kola R18. W czasie jazd probnych porownywalem z Insignia, Mondeo, Passatem, P407, C5 czy Mazda 6. W tej kategorii cenowej to naprawde najlepsza oferta. Fajniejsza byla nowa Accord, jednak nawet wersja EX+ nie ma szklanego dachu, elekrtycznego recznego czy karty-kluczyka HF. Pozytywnie zaskakuje takze jakosc materialow uzytych do wykonczenia wnetrza i ich spasowanie. Czasy Laguny mk1 odeszly juz w niepamiec. Zwlaszcza w wersji Initiale mozna poczuc sie jak w pojezdzie premium. Co wazne, prowadzenie sie pojazdu nie odbiega od konkurencji (moim zdaniem tylko mondeo i mazda 6 maja fajniejsze zawieszenia) i jest zestrojono raczej twardo. Minusem jest wysoka stawka ubezpieczenia, ale nie ma co oczekiwac, ze bedzie ona na poziomie Twingo :-)

dodano 02.07.2012 09:06:12 przez

Bardzo fajny samochów o ciekawym wyglądzie. wersja GrandTour moim zdaniem bardzo ładna duuużo ładniejszy od hatchback. Na pewno auto wyrózniające się wyglądem. Optymalne w ekspoloatacji, ceny częsci przystepne i dostępne poza siecią ASO. Moja wersja Initiale bardzo bogato wyposażone Xeonony kierunkowe, automat, nawigacja (bardzo przydatna dobrze pokryta sieć dróg w Polsce), super sprzęt audio. Super silnik i dynamiczny i w miarę ekonomiczny. Bardzo dobry układ jezdny. Kupiłem Lagunę jako auto rodzinne. Lubię kombi i do tego mam dużo komfortowego wyposażenia, które bardzo ułatwia życie. Są pewnie niedociągnięcia ze strony Reanault, które w aucie tej klasy są wstydem np. brak informacji w rozbudowanym komputerze pokładowym o kończącym się płynie spryskiwacza - moja stara Meganka z 99r miała lampkę o kończącym się płynie. brak możliwości zmiany trybu sprzykiwania lamp (mam Xenony) za kazym razem jak spryskiwana jest szyba, spryskiwane są światła - jak świacą w przypadaku świateł dziennych tego nie ma, ale od jesieni do wiosny płynu idzie cysterna. Nie chodzi i to że nie mam kasy na płyn, ale jest to niepotrzebne u konkurencji światła są spryskiwane za 3-4 spryskiwaniem szyby i moim zdaniem wystarczy. Pokrywa silnika nie jest na siłowniczkach tylko na zwykłym pałąku jak w autach klasy niżej - w aucie które nowe w salonie kosztuje około/ponad 100ty zł to jest lekkie niedociągnięcie.

dodano 17.02.2013 23:01:16 przez

Bardzo dobry samochód. Ciekawa sylwetka, wnętrze zaprojektowane z klasą bez migających kosmicznych diod i tandeciarskich gadżetów. Dynamiczny silnik i bogate wyposażenie seryjne. Szukając samochodu porównywałem VW Passatem, Toyotą Avensis, Fordem Mondeo, Hondą Accord i za uzyskany od Renault poziom wyposażenia musiałbym dopłacić w konkurencyjnych markach co najmniej 20 tys. zł. Tani i solidny serwis (przynajmniej Warszawa Puławska, z innych nie korzystałem). Dobre prowadzenie, wysoki poziom komfortu, przyjemna jazda po mieście i w trasie, nawet długiej (1200 - 1600 km do Austrii czy Chorwacji). Prowadzenie tego samochodu zawsze sprawiało mi przyjemność. Niestety, moja przygoda z Laguną skończyła się w lutym 2013, kiedy kierowca Skody wymusił pierszeństwo przejazdu i nasze samochody zbyt blisko się spotkały (uderzenie lewym przodem). Mogę więc ocenić bezpieczeństwo samochodu z punktu widzenia kierowcy biorącego udział w zderzeniu. Pomimo odpalenia przednich poduszek powietrznych i zmasakrowanego przodu nie odczułem zbyt mocno uderzenia. Byłem w stanie bez problemu otworzyć drzwi i wydostać się z pojazdu. Samochód do kasacji, szkoda. Jedyna pociecha w tym, że zamówiłem już nową Lagunę :-)

Demonstracyjny Infiniti Q50 Premium

Demonstracyjny Infiniti Q50 Premium

Rocznik: 2013. Przebieg: 11 500 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Demonstracyjny Infiniti Q50 HYBRID AWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 HYBRID AWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Kierowcy, którzy oglądali Renault Laguna, oglądali także

Dowiedz się więcej o Renault Laguna

Przeczytaj o Renault Laguna

Odmieniona
Odmieniona Jedną z tegorocznych nowości w gamie Renault jest odświeżona Laguna.

Renault Laguna - zobacz filmy

[HD] Renault Laguna Coupe GT dCi 180 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl
[HD] Renault Laguna Coupe GT dCi 180 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl Wybierając auto w pewnej cenie musimy liczyć się z kompromisami. Po prostu nie można mieć wszystkiego. Nawet dysponując kwotą ponad 100 tysięcy złotych, chcąc wybrać ciekawe coupe musimy dokładnie porównać różne oferty. Wydaje się, że Renault Laguna Coupe GT jest ciekawą propozycją, ale czy dla wszystkich? O tym przekonacie się oglądając nasz test!
Renault Laguna Coupe GT 2.0 dCi 180 KM - przyspieszenie 0-100 km/h
Renault Laguna Coupe GT 2.0 dCi 180 KM - przyspieszenie 0-100 km/h Dokładny pomiar przyspieszenia modelu Renault Laguna Coupe GT z silnikiem 2.0 dCi o mocy 180 KM.
Renault Laguna Coupe GT - BEZ CENZURY - Zachar OFF
Renault Laguna Coupe GT - BEZ CENZURY - Zachar OFF Czy we Francji elektrony biegają pod prąd? Ten odcinek zawdzięczam usterce. Chyba elektrycznej. Na pewno we francuskim aucie. Zawdzięczam też innym dziennikarzom, którzy na tę usterkę nie trafili. Długo by tłumaczyć, zapraszam do oglądania całego filmu. Na końcu zobaczycie dwa inne zabawne zjawiska elektryczne... Pełny test niebawem!

Renault Laguna III 222