Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

XL, 16 lat temu
Silnik 2.0 16v 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Renault Laguna III Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Jeździłem Laguną I, II teraz III w sumie mogę powiedzieć, że auto jest wykonane bardzo dobrze, mi się po prostu podoba ma w sobie to "coś" oczywiście są różne gusta. Oczywiście wersja Privilege Szary Eclips daje w standardzie praktycznie wszystko, ja zainwestowałem dodatkowo w funkcjonalność ciemne szyby rolety otwieraną szybę tylnej klapy, czujniki parkowania z przodu itp. Nie mogła być gorzej wyposażona od poprzednich Walory jezdne bardzo dobre pełna kontrola na autem przy szybkiej jeździe, co do ładowności i pakowności są oczywiście samochody większe, jednak nie każdy wozi w kombi lodówki i pralki. Samochód jest wystarczający jako samochód do użytku codziennego jaki samochód rodzinny w moim przypadku 2+3. Mieściłem się w starej to w nowej również nie będzie żadnego problemu. Przestrzegam przed szybą atermiczną jest zupełnie nie przepuszczalna dla anty... oraz GPS przenośny ma problemy z nastawem później już trzyma bez problemu.
bardzo cichy paca równa elastyczny bez problemowe wyprzedzanie na 5 trochę wolniej na 6
trochę wymaga przyzwyczajenia dotychczas miałem 5 biegową ale szybko można się przyzwyczaić do lepszego
Naprawdę prowadzi się świetnie pełna kontrola nawet przy dużych predkościach w zakrętach i omijaniu zwłaszcza na tle poprzedniczki
Trochę przeszkada słupek środkowy prawy, widoczność do tyłu bez zarzutu
intuicyjna obsługa nie przeszkadza mi ani automatyczny hamulec ręczny jak i dojście do tempomatu
Co prawda lato przed nami jednak ogrzewanie bardzo wydajne zwłaszcza w stosunku do poprzdniczki , ciche trzy zakresowe szyby odmarzają bardzo sprawnie i szybko
z przodu bez zadnych problemów zarówno na nogi jak i boki przy 187cm wzrostu z tyłu wystarczajaco nawet dla mojego wzrostu ale tylko w wesji Grandtour sedan niestety odpada zresztą jak kupować to tylko kombi jest ładna i funkcjonalna
nie widzę żadnej różnicy na minus w stosunku do nowego passata czy mondeo czasami słychać tylko przesuwanie się bagaży w bagażniku jeśli nie są umocowane silnik wygłuszony przy 170 km i powyżej tylko szum powietrza, przy naciśnięciu pedału przyspieszenia silnik ledwie słyszalny dźwięk przyjemny
Jazda niestety kosztuje 11/l w mieście poza miastem około 9/l na setkę przeglady co 30000 tysiecy lub raz w roku nie wiem jaki koszt samochód ma dopiero 3 miesiące
Jest droga ponad 100 000 zł jednak warta tej ceny
na razie wszystko OK! z poprzednim modelem niestety drażniły drobiazgi, choć nigdy mnie nie zawiódł
Zbyt mały przebieg jednak liczę, że nie będzie żadnych niespodzianek, gwarancja jest na 150 tys lub 3 lata a to musi zobowiązywać
Dziennik kosztów dla Renault Laguna III Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
9,4