Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

jaguar1984, 14 lat temu
Silnik 2.0T 16v 205KM 151kW
Rok produkcji 2008
Renault Laguna III Grandtour 2.0T 16v 205KM 151kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Naprawdę świetnie trzyma się drogi dzieki 4 kołom skrętnym
Karoseria : podatnosc na ptasie odchody, - słaby lakier
Bardzo cicha praca silnika, nawet przy wysokich prędkościach. Dobra elastycznośc 6. biegu już od 90 km/h. Rakieta to to nie jest ale przesiadając sie ze 160 konnej Skody Superb rodzicow czuje sie te 200 koni
Nie mam żadnych problemów.
system 4 kół skrętnych daje mi poczucie pełnej władzy nad kierownicą - auto reaguje na minimalny ruch kierownicą co daje poczucie kontroli a zakręty 90 stopni można pokonac bez odrywania rąk z kierownicy. Na ostrych zakrętach auto trzyma się jak przyklejone do asfaltu. Standardowe opony Bridgestone Potenza R18 są tylko trochę głośne
od strony kierowcy idealna. Pasażer podczas deszczu ma w polu widzenia obszar poza zasięgiem pracy wycieraczek co utrudnia widocznośc
wszystko działa sprawnie i szybko. Nawiew klimy na tylne siedzenia w końcu pozwala czuc chłód również z tyłu. Efektem Braku nawiewu na tyło to ,że z przodu zimno a z tyłu pasażerom gorąco
Z przodu super. Z tyłu gorzej. Mało miejsca na nogi. Zdecydowanie dla max 4 osób
Jak już pisałem głośne są tylko opony
miasto 12 - 12,8 l/100km na trasie pali mi między 7,8 l/100 km przy spokojnej jeździe a nawet do 9 l/100 km przy ostrej jeździe
3 lata pełnej gwarancji Usterki(naprawione na gwarancji): 1. wymiana czujnika temperatury - buczenie 2. wymiania dolnej części obicia siedziska po stronie kierowcy - pęknięcie ekologicznej skóry 3. wymiana tylnej listwy chromowanej na pokrywie bagażnika - schodzi powłoka chromowana 4. wymiana 2 plastikowych listew na dachu w kolorze nadwozia - bąble na warstwie lakieru 5. wymiana poszycia gałki zmiany biegów - przetarcie 6. wymiana listem chromowanych dookoła szyb bocznych - plamy na powłoce chromowanej 7. Wymiana poszycia siedzenia kierowcy (częśc ledzwiowa)i pasażera (czesc dolna)- lekkie przetarcia skóry ekologicznej
Jak dotąd bez zarzutu pozostaje tylko kwestia lakieru: niebieski malte - bardzo ładny tylko wydaje mi się, że podatny na ptasie odchody.Na masce mam już 2 zauważalne tylko pod pewnym kątem miejsca w którym widac luszczenie się lakieru bezbarwnego. Na razie to obserwuje ale jesli sytuacja bedzie sie pogarszac zdyskalifikuje to auto w moich oczach na przyszlosc. (nawet jesli to od ptasich odchodow oznaczaloby to bardzo slaby lakier. zobaczymy co bedzie dalej. Pokic co Renault Polska odmowilo naprawy lakierniczej mowiac ze to od ptasich odchodow - kilka odpryskow na masce

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0T 16v 205KM 151kW [l/100km]

9,7