Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

Adrian, 6 lat temu
Silnik 2.0 16v dCi 180KM 132kW
Rok produkcji 2008
Renault Laguna III Grandtour 2.0 16v dCi 180KM 132kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Świetne duże rodzinne auto a zarazem szybkie i dynamiczne. Jeżdżę długie trasy i sprawdza się idealnie
Silnik jak dla mnie bezawaryjny rozrząd na łańcuszku tylko wy mienia olej częściej niż pisze producent i będzie latał długo ;)
Mało precyzyjna niekiedy jak chce wbić szybciej bieg to potrafi zazgrzytac choć sprzęgło dobre
To było dla mnie największym zaskoczeniem auto troszkę twardsze ale za to czyma się drogi niesamowicie do tego system 4 control który robi robotę w tym aucie , auto o tych gabarytach świetnie wchodzi w zakręty nie przechyłu się na boki jest precyzyjne i pewne w prowadzeniu
Komfort jazdy jest dobry nawet przy pełnym załadowaniu auto radzi sobie znakomicie z tyłu dużo miejsca i bardzo pojemny bagażnik
Po prostu dobrze
Dużo miejsca i super wygodne fotele daje duży komfort podczas jazdy
Silnika po mimo disla w środku mało co słychać pod tym względem się postarali kilka osob jak wsiadło byli przekonani ze to bezyniak
Myślałem ze przy tej mocy i tej masie auto będzie paliło 11, 12 l na 100km a tu co ? Pozytywne zaskoczenie 7.2l w mieście w trasie do 130km/h 6.5l na niemieckiej autostradzie przy długiej jeździe 180,200km/h 8 l na 100km super osiągi :)
Mega wyposażenie za dobrą cenę ok ktoś powie ale plastiki trzeszczą to spasowanie złe ok ale niech taki ktoś sobie weźmie full opcjie z dobrym silnikiem o takiej mocy w takim roczniku auto z audi, bmw to musieli byście spokojnie dołożyć drugie tyle .
Mam rok laguna 3 gt zrobiłem nią prawie 80 tysięcy i zmieniałem tylko oleje co 15 tys tak więc oby tak dalej :)
Nie miałem żadnych usterek do tej pory i z historii auta wiem ze tez nie było żadnych problemów . Jedyne usterki które miałem był to zamek od kierowcy i strzelające ograniczniki ale znalazłem na you tubie super fachowca z Rybnika który profesjonalnie zregenerował mi zamek za 250 zł (gdzie nowy kosztuje 350 +robocizna )i daje 2 lata gwarancji no i tuleje w ogranicznika drzwi które naprawia za 50 zł super gościu polecam daje link https://youtu.be/8spXem80wZQ

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16v dCi 180KM 132kW [l/100km]

Renault Laguna III Grandtour