Ocena kierowcy - Renault Thalia II

Silnik 1.2 16v 75KM 55kW
Rok produkcji 2012
Renault Thalia II 1.2 16v 75KM 55kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Kupiony przez nas jako 8letni samochód od 1 włascicielki z polskiego salonu z przebiegiem 44000 km (dobrze i źle). Mamy go 2 tygodnie, więc to wstępna ocena. Samochód kupiony przez nas do jazdy po dużym mieście. Szukałem dobrego auta i takie mam nadzieję kupiłem :) Duży bagażnik. Polubiłem ten samochód tak jak żaden z poprzednich a trochę ich miałem :)
Chodzi cicho i równo. Mocy ma ile ma :) Na 5 biegu można jechać 50km/h, bardzo elastyczny i wtedy oszczędny. Przyśpieszenia nie ma, szczególnie z 1 biegu, wiec z pod świateł nie ścigajcie sie ;) Spalanie w mieście spore ale miasto duże no i korki też... ok. 9l narazie (uczę się nim jeździć)
biegi ładnie wchodzą, bezproblemowo, na 5 biegu można jechać nawet 50km/h. Sprzęgło łapie wysoko, ale podobno Thalie tak mają
Nie zauważyłem nic szcególnego na minus. Przyjemnie się prowadzi. Wspomaganie trochę ciężko chodzi, ale tylko przy parkowaniu.
bardzo twałe blachy, niepodatne na rdzę. Spód też wporządku ale moje auto było garażowane przez pierwsze 4 lata.
Do tyłu średnia widoczność no i małe lusterka, dlatego zakładam czujniki parkowania. Słupki A i B wąskie, więc widać dobrze
Wszystko pod ręką, obsługa intuicyjna. Fajne rozwiązanie z pilotem od radia przy kierownicy. Fotele w miare ok szkoda że bez łokietnika lub tunelu środkowego z podłokietnikiem
Grzeje szybko i chłodzi też. no i cały ten climatronic jest super :)
z przodu ok lecz z tyłu trochę ciasnawo, chodź tragedii nie ma. Foteliki dwa wchodzą no i jest isofix. Trzeba uważać na głowę przy wsiadaniu i wysiadaniu, szczególnie z tyłu :)
Większą szybkością jeszcze nie jechałem nim ale do 90km/h oki
Wymieniłem oleje filtry amortyzatory i opony po zakupie. To tyle. Budżetu nie zrujnowało.
Tutaj jest super. Można znaleźć fajne świeże auto z polskiego salonu z pewną historią i to w fajnej cenie. Lub można kupić z Niemiec starsze VW, Skodę, Audi... lub inną "perełke"
za mało mam przejechane.
za mało mam przejechane.