Ocena kierowcy - Renault Trafic I

Silnik 1.9 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Trafic I 1.9 TD 100KM 74kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Ogólnie jestem bardzo zadowolony, komfort rewelacja, na trasie widocznosc dwa razy wieksza niz w osobowym - wyprzedasz jak chcesz i co chcesz, Bardzo dobre nagłośnienie standartowe , rewracyjna klima, nie kradną nic ( w VW to łańcuchem do nogi ! )
Jak na 100 KM rewelacja, bez problemu dochodzi do 160 km/h, niestety z tym silnikiem czuć dodatkowy załadunek, a przy pełnym aucie niestety robi się normalny dostawczak. Póżno się włącza turbina 2100-2200 obr. ale jak sie wlaczy ciagnie jak pojebany. Niestety turbina dała dupy przy 200 tys km !
To najsłabszy punkt auta, biegi cały czas haczą, zwłaszcza pierwsze trzy, przy 165 tys km poszedł synchronizator. Ale bardzo duży plus za 6 biegów - dzięki nim auto tak dobrze sie zbiera i przy 140km/h jest 3 tys obr. Za krótka jedynka !!!
Auto jest niskie jak na dostawcze i ma rewlacyjne zawieszenie ( 0czywiscie jak na dostawczaka ), ale nie za twarde - nie za miekie, idealne rozlozenie masy po zaladowaniu.
Dla mnie ok - ale niestety trzeba umieć jezdzić dostawczym, ja zamontowałem sobie czujiki cofania z wyświetlaczem LCD i jest ok ! Brudzące sie szybki małe przy lusterkach, przez niskie umieszenie lusterek !
Jak Dla mnie kolejny najmocniejszy punkt auta, miekko jak we franzuach , kolana nigdzie nie haczą, radio gdzie trzeba i ładny nowoczesny wygląd deski - Jest ok !
Raczej bardzo dobrze - klima w wersji 3 osobowej działa super wydajnie. Jak na diesla bardzo szybko się rozgrzewa - nawet zimą.
Dwie osoby ok - trzecia na srodku jak w kazdym dostawczaki na krótkie odcinki - to nie PKS ! Kierowca ma super - nisko umieszczony fotel - fajnie sie siedzi.
Dzieki mocno pochylonemu przodowi i ze auto jest niskie jak na dostawcze jest dobrze
Według mnie bardzo dobrze - jedynie VW są zbliżone, np. Ford też ze 100 KM pije 1 litr wiecej. przy mojej jedzie Poznań Berlin cały czas 120-150 km/h pali 8,5-9 litra. klima nie wpływa na spalanie tylk ona osiagi. Jak dla mnie spalanie Bomba
Kupować 3 latki jak ja - najlepiej z zachodzi nie bite - Jak Ja i Bedzie dobrze ! POLECAM - jedyna konkurencja to T5 no ale jak wspomnialem cena i kradzieze !
Tragedii jak na ten przebieg nie ma. przy 165 tys synchronizator skrzyni , 200 tys turbina regeneracja, 220 tys linka od gałki biegów, teraz niestety zaczał palić duzo oleju ale leje i jezdze.Teraz jest 235 tys i znowu poszła turbina - tylko nie wiem jeszcze z czyjej winy - mechanika czy turbiny ??? 27.01.08r. Teraz jest 256 tys.km i zaczął tyle palić oleju że zaczyna sie remoncik silnika -))) naszczęscie części sa tanie to nie VW !
Nie servisuje w żadnym servisie, naprawiam jak sie popsuje, a jezdzimy szybko i agresywnie i dlatego uwazam ze nie ma tragedii, a z ta skrzynia biegow niestety trzeba sie nauczyc jezdzic - tzn nauczyc i przyzwyczaic do tej skrzyni ( chociaz zima mocno haczy !!! )

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 100KM 74kW [l/100km]

9,5